Domowe sposoby
3 osoby
Moderatorzy:
    Antisaina

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

25/09/14 od Agata

Bukiet z polnych kwiatów

Z serii zrób to sam

Lubię kwiaty, ale nie te kwiaciarniane. Zawsze przyciągały mnie te dzikie – łąkowe, leśne, polne… Jako dzieciak rwałam je garściami, a babcia opowiadała mi o nich tak, że teraz nikt nie wie o co chodzi – bo kto zna drobne żółte pantofelki matki boskiej? Dopiero tego lata odkryłam, jak pięknie prezentują się w bukiecie, i to wcale nie takim, który od razu zwiędnie. A na dodatek nie trzeba mieć specjalnych zdolności, by takie cudo wykonać samemu. Jest subtelnie, nieco malarsko, swojsko.

Kilka minut i gotowy. Polne kwiaty ładnie prezentują się w nieoficjalnych Kilka minut i gotowy. Polne kwiaty ładnie prezentują się w nieoficjalnych "wazonach" (Mateusz J.)

Owszem, polne kwiaty są mniej trwałe. I delikatne, dlatego trzeba uważać, zrywając je i układając. Jedne zwiędną dużo szybciej od innych, więc lepiej ich nie łączyć – zapytajcie mamy czy babci, jak to z nimi jest, albo uczcie się na błędach. Takie na przykład maki będą cieszyły oczy jeden wieczór (po zerwaniu nie dotykajcie ich płatków, bo opadną), ale za to koniczyna czy rumianek będą stały kilka dni. Chodzić nie trzeba daleko, całkiem fajny bukiet zrobiłam z kwiatów i ziół znalezionych na niewielkim nieużytku tuż za ogrodzeniem domu teściów. Zwykły spacer może zaowocować piękną wiązanką na stół. Prócz kwiatów, dobrze prezentują się wszelkiego rodzaju zboża, dodają swobodnego charakteru. Nie bójmy się łączyć kolorów, w polnych kwiatach o to właśnie chodzi, bukiet ma być niewymuszony i odrobione szalony. Z praktycznych porad: kwiaty najlepiej zbierać wcześnie rano, wtedy będą trwalsze. Przyda się też naprawdę zimna woda w wazonie.

Te bukieciki przetrwały ładnych parę dni, a więc polne kwiaty też dają radę Te bukieciki przetrwały ładnych parę dni, a więc polne kwiaty też dają radę (Mateusz J.)

Bukiety z polnych kwiatów stały się ostatnio modne, przede wszystkim na ślubach – jako wiązanka i dekoracje stołu. Ceny bywają horrendalne, co śmieszy głownie dlatego, że wcale nie gorsze cudo zrobimy sami, za darmo i nie spędzając nad tym całego dnia. I tylko goście będą się dziwili, że my tak po prostu, z łąki obok. I ten zapach… Lato już za nami, ale jesień też daje pole do popisu – z zupełnie nowymi składnikami. Pamiętacie bukiety z liści z przedszkola…? 

Ostatnio komentowane na stronie:
23/02/2014 Ola

Malujemy rower

6 komentarzy, ostatni z 03/04/2015 od Ola
08/01/2014 AgnesO

Kombiwar

w kuchni bez piekarnika
2 komentarze, ostatni z 09/01/2014 od AgnesO
11/12/2013 Antisaina

Kisiel

3 komentarze, ostatni z 11/12/2013 od Agata