Domowe sposoby
3 osoby
Moderatorzy:
    Antisaina

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

08/01/14 od AgnesO

Kombiwar

w kuchni bez piekarnika

Przez ostatni rok zaliczyłam dwie przeprowadzki. Jak to w wynajmowanym mieszkaniu - nigdy nie jest idealnie i zawsze czegoś brakuje albo czegoś mogłoby nie być. Nawet jeśli w pierwszej chwili wybrane mieszkanie wydaje się najlepsze. No ale przecież przymyka się oko na drobiazgi w mieszkaniu, które tak naprawdę nie jest nasze. W moim poprzednim i obecnym mieszkaniu cierpiałam na brak takiego drobiazgu - piekarnika. O ile poprzednie gniazdko było naprawdę malutkie, a kuchnia mikroskopijna, o tyle teraz jest normalnych rozmiarów, dlatego zdecydowałam się na kupno opiekacza halogenowego, popularnie nazywanego kombiwarem.

(Agnieszka Ostrowska)

Trochę czasu mi zajęło zanim zdecydowałam się na jego kupno. Na rynku jest mnóstwo urządzeń, które chciałyby być piekarnikami, a są tylko zwykłą mikrofalą, np. minipiekarnik elektryczny - podobno wcale nie piecze. O kombiwarze dowiedziałam się od znajomych, którzy używają go na zmianę z piekarnikiem. Kombiwar ma tę przewagę nad klasycznym piekarnikiem, że przygotowuje dania w krótszym czasie i zużywa mniej energii. Umożliwia gotowanie kilku dań na raz. W środku znajdują się dwa ruchome ruszty, na różnych poziomach. Jedzenie gotowane w kombiwarze, jest też pozbawione nadmiaru tłuszczu, o ile nie pieczemy mięsa w folii, a po prostu kładziemy na ruszt. W kombiwarze sami ustawiamy czas i temperaturę pieczenia, a pomagają nam w tym przypisane do różnych temperatur obrazki dań.

(Agnieszka Ostrowska)

Opiekacz halogenowy idealnie nadaje się do pieczenia mięs, ryb, warzyw i ciast. Pysznie wychodzą pieczone ziemniaki i łosoś, muffinki i ciasto marchewkowe:) Podobno średnio radzi sobie z ciastem do pizzy, ale tego jeszcze sama nie próbowałam.

Jeśli przymierzacie się do kupna kombiwaru, zapomnijcie o popularnych markach. Kombiwary produkowane są przez bliżej nieznane marki, a każdy wygląda dokładnie tak samo. Ceny wahają się w granicach 200-300zł.

Ostatnio komentowane na stronie:
23/02/2014 Ola

Malujemy rower

6 komentarzy, ostatni z 03/04/2015 od Ola
08/01/2014 AgnesO

Kombiwar

w kuchni bez piekarnika
2 komentarze, ostatni z 09/01/2014 od AgnesO
11/12/2013 Antisaina

Kisiel

3 komentarze, ostatni z 11/12/2013 od Agata