Łamiemy stereotypy
5 osób
Moderatorzy:
    mrtswtk Ola

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

11/10/13 od MarcinM

Dlaczego warto przytyć?

Jim Morrison jakiego nie znacie

Frontman The Doors przez lata stał się postacią na poły mityczną. Postać „Króla Jaszczura”, którą sam przecież wykreował, zaszufladkowała go jako obrazoburczego i dekadenckiego artystę, kontynuatora dzieła poetów wyklętych, takich jak na przykład Arthur Rimbaud.

W latach 90-tych przypieczętował ten wizerunek film Olivera Stone'a „The Doors”, z rewelacyjnym Valem Kilmerem w roli Jima Morrisona. Członkowie grupy jednak, a przede wszystkim Ray Manzarek, odcinali się od wizerunku słynnego wokalisty, jaki wykreował Stone, twierdząc że przecież Jim był bardzo sympatycznym gościem, obdarzonym fajnym poczuciem humoru, a odwalało mu tylko wtedy, gdy przesadził z alkoholem. Być może projekty takie jak ten, do którego odsyłam poniżej, pozwolą spojrzeć na postać Jima z większym dystansem.

Blank on Blank to projekt specjalizujący się w animowaniu starych wywiadów, nagrywanych na taśmy. Wśród nich znalazł się wywiad z Jimem Morrisonem, przeprowadzony przez reportera Voice Howarda Smitha, a konkretnie jego kilkuminutowa część, poświęcona tematyce jedzenia i dlaczego tak wspaniale jest być grubym.

Dodam tylko, że rozmowa została przeprowadzona w 1969 roku.