Autor Jacub
subskrybuj autora
(subskrybuje: 0 osób)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 30 (+128/-1)
Komentarze 0 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Tijuana

Na granicy Kalifornii i Meksyku

Tijuana jest jednym z trzech miast będących bramami wjazdowymi do Meksyku od strony Kalifornii.

Miasto uchodzące kiedyś za typowe „miasto grzechu” z atmosferą jak w westernach, jest dzisiaj jednym z świetnie prosperujących ośrodków granicznych w Meksyku.

Tijuana jest strefą wolnocłową – światowe rarytasy można kupić tutaj dużo taniej: kawior, perfumy, cygara czy futra.

Wokół głównej ulicy miasta, Avenida Revolucion, zgromadzonych jest mnóstwo barów, restauracji, klubów nocnych i straganów. Z kolei Plaza Rio Tijuana to największe centrum handlowe północno-zachodniego Meksyku.
Bardzo przyjemny spacer możemy zrobić spacerując Via Poniente, idąc wzdłuż rzeki. Droga doprowadzi nas do zabytkowego centrum handlowego Pueblo Amigo.

Na tyłach Plaza Revolucion mieści się Museo de Cera (Muzeum Figur Woskowych), gdzie znajduje się wiele uznanych woskowych manekinów: Madonny, Gandhiego czy Jana Pawła II. Niedaleko mieści się bardzo nowoczesne Centro Cultural (Ośrodek Kultury), gdzie możemy dowiedzieć się wielu informacji z historii Meksyku. Kulturalne centrum sąsiaduje z olbrzymim budynkiem przypominającym piłkę golfową – jest to Omnimax Theater o wysokości 26 metrów, potężna sala koncertowa.

Tijuana to także ośrodek uprawy winorośli. Można odbyć wycieczki po winnicach połączone degustacją win. Jeśli chodzi o rozrywkę warto wymienić Mundo Divertido (Zabawny Świat) – park rozrywki z minigolfem, kolejką górską i grami wideo.

Tijuana to miejsce bogate w wiele ciekawych punktów, zarówno przeznaczonych dla miłośników zwiedzania, jak i rozrywki…

  • 1 1 (nn)
  • 2 2 (nn)