Autor Jacub
subskrybuj autora
(subskrybuje: 0 osób)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 30 (+128/-1)
Komentarze 0 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Monterrey

Witamy w północno-wschodnim Meksyku

Monterrey to trzecie pod względem wielkości miasto w Meksyku: ważny punkt, jeżeli chodzi o przemysł i handel. Miasto pozostaje pod dużym wpływem USA: głównie przez to, że miejscowi biznesmeni wolą dogadywać się z Ameryką, niż z miejscowym rządem, który robi im wiele przeszkód.

Monterrey jest niesłychanie ważne dla meksykańskiego importu – to właśnie stąd pochodzi połowa eksportowanych produktów.

W Monterrey znajduje się Cintermex, czyli największe centrum targowe w kraju, oraz Monterrey Institute of Technology (wzorowany na amerykańskim odpowiedniku), który uchodzi za najlepszą meksykańską uczelnię.

W centrum Monterrey rozciąga się Plaza Zaragoza – wielki, przepiękny plac. Jest tutaj katedra z barokowymi zdobieniami, a także bardziej współczesny Palacio Municipal. Po środku znajduje się Museo de Arte Contemporaneo (Muzeum Sztuki Współczesnej) z pokaźnym zbiorem sztuki latynoamerykańskiej.

Świetnym miejscem na orzeźwiający odpoczynek może okazać się Cerveceria Cuauhtemoc – największy i najstarszy browar w Meksyku, gdzie warzone są piwa typu pilzner. W budynku mieszczącym kiedyś stary browar mieści się obecnie Museo de Monterrey, czyli jedno z najwspanialszych muzeów ze sztuką współczesną w Meksyku, które organizuje wystawy prac wykonanych przez najlepszych krajowych artystów.

  • 1 1 (ww)
  • 2 2 (ww)