KomentatorAutorWydawca Marzena
subskrybuj autora
(subskrybuje: 7 osób)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 278 (+290/-0)
Komentarze 141 (+53/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

World Press Photo 2014

World Press Photo to jeden z najważniejszych (jak nie najważniejszy) konkurs fotograficzny dla osób pracujących dla prasy. Konkurs odbywa się co roku- w tym miałam szczęście obejrzeć nagrodzone prace z bliska.

(Joanna Cudziło)

Jeśli ktoś z Was będzie miał możliwość pójscia na World Press Photo i obejrzenia prac to niech to zrobi- naprawdę warto. Zdjęcia są bardzo dotykające, wzruszające, ciężko nie popaść w chwilę refleksji... Momentami chciało mi się płakać, momentami zastanawiałam się dlaczego fotograf robił zdjęcie zamiast pomóc... Jak by jednak nie było zdjęcia są naprawdę rewelacyjne i uważam, że tego typu konkursy są jak najbardziej potrzebne i dla fotografów jak i dla nas, byśmy mogli zobaczyć świat innymi oczami.

(Joanna Cudziło)

Tegoroczną wystawę można oglądać w Belem w Lizbonie. Dojazd bardzo dobry- od stacji pociągu Belem do wystawy jest ok. 5 min. Wstęp kosztuje chyba 2 euro czyli naprawdę symboliczną kwotę...

(Autor: Kacper Kowalski, fot. Joanna Cudziło)

Nie zabrakło polskich akcentów, które z dumą oglądałam stojąc przy nich dłużej niż przy innych pracach:) Jednym z nagrodzonych zdjęć polskiego fotografa Kacpra Kowalskiego jest wyżej pokazana praca, któradruga nagroda w kat. Natura - seria "Toxic Beauty".

Ostatnio komentowane notatki autora:
17/01/2014 Marzena

Gdańsk nocą

we mgle
2 komentarze, ostatni z 04/02/2016 od roxa