Klub festiwalowy
1 osoba
Moderatorzy:
    hejtuanek

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: autorzy
Moderacja: po publikacji
RSS RSS
Zarejestruj się

19/04/12 od hejtuanek
W temacie: Kultura

Malta Festival

Kulturalnie gorący lipiec w Poznaniu

Czas: od 03/07/12 do 07/07/12
Miejsce: Poznań
Wysyłanie zgłoszeń tylko po zalogowaniu.

Malta Festival ma ponad dwudziestoletnią historię i początkowo był imprezą wyłącznie teatralną. Z czasem ewoluował i teraz jest jednym z najważniejszych w Polsce wydarzeń ogólno-kulturalnych.

Najważniejszym akcentem festiwalu nadal jest teatr. W tegorocznej edycji zobaczymy między innymi prapremierę opery "Slow Man", do której muzykę stworzył flamandzki kompozytor Nicholas Lens, zaś libretto napisał noblista John Maxwell Coetzee.

Oprócz atrakcji teatralnych, czekają nas również ważne wydarzenia muzyczne. W ramach festiwalu odbędzie się jedyny w Polsce koncert kalifornijskiej grupy Faith No More, klasyka, który po reaktywacji w 2009 roku, ponownie wrócił na szczyt.

W ramach festiwalu będziemy mieli okazję wziąć udział również w wydarzeniach filmowych, wystawach z różnych dziedzin sztuk wizualnych, pokazach tanecznych, dyskusjach.

Od paru lat, co roku Malta Festival dobiera swój program pod kątem jednego tematu przewodniego, który ma skłonić widzów do refleksji nad szczególnie istotnymi współcześnie zjawiskami. W tym roku temat przewodni (nazywany idiomem) to Akcje Azjatyckie/Asian Investments.

Festiwal odbędzie się między 3 a 7 lipca w Poznaniu. Ruszyła już sprzedaż na organizowany w ramach festiwalu koncert Faith No More - bilety kosztują 120 i 180 złotych.

Więcej informacji na stronie festiwalu.