HISTORIA na ŻYWO
2 osoby
Moderatorzy:
    Atavus

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

07/10/13 od Atavus
W temacie: Grupy Rekonstrukcyjne

WAM

współczesne ikony rycerstwa

Wielokrotny mistrz Polski w walkach rycerskich - Robert Szatecki, to obecnie ikona PWR Wielokrotny mistrz Polski w walkach rycerskich - Robert Szatecki, to obecnie ikona PWR (Robert Szatecki)

Ruszyły ponownie treningi Warszawskiej Akademii Miecza. WAM to od wielu lat rozpoznawalna marka w świecie walk rycerskich, dążącym do kodyfikacji prawnej i uznania za kategorię sportową jako PWR (Profesjonalne Walki Rycerskie). Dążenie uczestników WAM ma charakter sportowy, mieszczący się jednak w ramach rekonstrukcji historycznej. Uczestnicy ćwiczą walkę bronią białą w sposób współczesny ale przy użyciu replik historycznych broni i pancerzy, nie starając się jednak rekonstruować historycznych sposobów walki. Jest to związane z ograniczeniami nakładanymi przez organizatorów imprez historycznych, a wynikających z zagrożenia życia, które znacznie by wzrosło podczas historycznych walk rycerskich. W średniowieczu jedną z głównych technik uśmiercania były pchnięcia, broń i techniki jej używania były dostosowane do tej metody. W rekonstrukcji pchnięcia są surowo zabronione, i masowe stosowanie cięć nawet przez tzw. ultrasów (czyli osób dążących do skrajnie realistycznej rekonstrukcji historii) nie ma charakteru historycznego. 

WAM wydała kilku mistrzów polski w walkach rycerskich, m.in. Marcina Waszkelisa i Roberta Szateckiego. Treningi to wspaniała okazja spotkania z mistrzami, nauczenia się sportowej walki rycerskiej a także spotkania z żywą historią. Zdecydowanie polecam!

Treningi  odbywają się w środy, godz. 20.00-22.00
sala w pawilonie 43 na terenie AWF przy ulicy Marymonckiej 34

 

Ostatnio komentowane na stronie:
07/10/2013 Atavus

Gniew husarii, gniew widza

3 komentarze, ostatni z 08/10/2013 od mrtswtk