Wszystkie | Notatki
Bawaria - drogowskazy
Miasto nad Menem Czerwonym, znane głównie z organizacji festiwalu wagnerowskiego. Bayreuth jest największym i bardzo dynamicznie rozwijającym się miastem w Górnej Frankonii. Należy do dwóch regionów turystycznych: urokliwego Fichtelgebirge oraz romantycznego Fränkische Schweiz.
Miasto będące stolicą Bawarii, usytuowane na Wyżynie Bawarskiej nad rzeką Izarą często nazywane jest drugą stolicą Niemiec. W mieście tym znajdują się wielkie zakłady przemysłowe, m.in. BMW i Siemens. Niezwykłe wrażenie robią przepiękne oazy zieleni znajdujące się w samym centrum wielkiego miasta.
Jest to największe miasto Frankonii, które słynie tradycyjnych wyrobów cukierniczych, drewnianych ozdób choinowych oraz norymberskich kiełbasek.
Znajdujący się w Bawarii zamek pochodzi z XIX wieku. Usytuowany jest wysoko w Alpach Bawarsko-Tyrolskich na pograniczu Niemiec i Austrii. Jego fundatorem był Ludwik II Bawarski, który słynął z niezwykłej rozrzutności. To zamek niczym z bajki, który przypomina raczej scenografię teatralną, jest ozdobiony girlandami balkonów i mnóstwem wieżyczek. W ciągu...
Bawaria - notatki i wydarzenia
Oktoberfest
Najgorsza impreza na świecie
Podczas pobytu na wymianie w Mediolanie, postanowiłem pojechać na zorganizowaną wycieczkę na Oktoberfest na początku października. Nie wspominam źle tego wyjazdu, bo byłem wśród przyjaciół, ale jestem przekonany, że lepszą imprezę zorganizowałbym za podobne pieniądze gdziekolwiek indziej.Podróż trwała 6 godzin i w tamtą stronę nie była doświadczeniem najgorszym. Podejrzewam... czytaj dalej