Polska, Podlaskie, sokólski, Sokółka
Sokółka + dodaj notatkę o tym miejscu

Sokółka leży w północnej części Niziny Podlaskiej, od wschodu graniczy z Białorusią a od zachodu z Puszczą Knyszyńską. Podlasie to obszar, na którym wyraźnie widać wpływ różnych kultur i tradycji różnych narodowości: Polaków, Białorusinów, Żydów, Tatarów, Rosjan, Litwinów, Niemców. Katolicy, prawosławni i muzułmanie żyją tu obok siebie, w zgodzie. Oprócz tego jest to region o wyjątkowych walorach krajobrazowych, kraina leśnych kompleksów i zachowanych w naturalnym stanie dolin rzecznych.

http://www.sokolka.pl/

Ciekawe miejsca:

Muzeum Ziemi Sokólskiej

Muzeum mieści się w centrum miasta, w budynku z 1770 roku. Znajduje się w nim blisko 2000 eksponatów i dokumentów ukazujących dzieje Sokólszczyzny.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Muzeum_Ziemi_Sok%C3%B3lskiej

Zalew Sokólski z ośrodkiem wczasowym

Jest to akwen zajmujący powierzchnię 20 ha, z plażą. Miłośnicy czynnego wypoczynku mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego.

http://www.atrakcjepodlasia.pl/atrakcje-sokolka-zalew.htm

Szlak Tatarski

Szlak turystyczny, który prezentuje kulturę polskich Tatarów, łącząc ją z elementami innych kultur Podlasia. Początek szlaku znajduje się właśnie w Sokółce.

http://www.szlaktatarski.pl/

Park Krajobrazowy

Park założono w 1988 w celu zachowania najcenniejszych walorów przyrodniczych regionu.

http://www.pkpk.wrotapodlasia.pl/

Ciekawe wydarzenia:

Letnia Akademia Wiedzy o Tatarach Polskich

Organizowana od 1999 roku impreza przyciąga do Sokółki i okolic turystów z całej Europy. To właśnie ten region jest ściśle związany z historią Tatarów (meczety, cmentarze, kuchnia, domy - to niektóre pozostałości). W ramach Akademii odbywają się liczne koncerty, festyny, pokazy, spektakle, które pozwalają bezpośrednio zetknąć się z kulturą tatarską.

http://www.atrakcjepodlasia.pl/tradycje-akademia-wiedzy-o-tatarach.htm

Przeglądaj drogowskazy