Polska, warmińsko-mazurskie, Elbląg
Elbląg + dodaj notatkę o tym miejscu

Jedno z najstarszych miast w Polsce (rok założenia 1237) i najstarsze w województwie warmińsko-mazurskim leży nad Zalewem Wiślanym. Jest jednym z najlepiej przebadanych archeologicznie miast w Polsce, dzięki czemu okoliczne muzea mogą pochwalić się eksponatami unikatowymi na skalę światową.

http://www.ielblag.pl/
http://www.gminaelblag.pl/

Ciekawe miejsca:

Ścieżka Kościelna

Przejście między kamienicami, łączące trzy kościoły Starego Miasta jest jednym z niewielu zachowanych oryginalnych elementów średniowiecznych w mieście. Od 2006 roku otwarte dla turystów.

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Acie%C5%BCka_ko%C5%9Bcielna_w_Elbl%C4%85gu

Kanał Elbląski

Kanał Elbląski to najdłuższy żeglowny kanał w Polsce –wraz z odgałęzieniami liczy ponad 150 km. Ciekawostką techniczną kanału jest zespół 5 pochylni, przez które, za pomocą platform na szynach, przetacza się statki.

http://www.ielblag.pl/?page=articles&cat=31

Katedra św. Mikołaja

Historia wysokiej na 97 metrów katedry sięga połowy XIII wieku. Wielokrotnie niszczona i odbudowywana, obecnie jest jednym z najważniejszych symboli miasta.

http://www.katedra.elblag.opoka.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=60&Itemid=58

Brama Targowa

XIV wieczna budowla niegdyś stanowiła fragment murów obronnych miasta, dziś jest punktem charakterystycznym miasta.

http://www.ielblag.pl/?page=articles&cat=157

Muzeum Archeologiczno-Historyczne

Na terenie Podzamcza dawnego Zamku Krzyżackiego mieści się obecnie muzeum, które w swoich zbiorach posiada najważniejsze historyczne i archeologiczne eksponaty dotyczące Elbląga i okolic.

http://www.muzeum.elblag.pl/

Ciekawe wydarzenia:

Święto Chleba

We wrześniu Elbląg obchodzi Święto Chleba. Imprezie towarzyszy jarmark produktów regionalnych i rękodzieła, degustacja chleba, koncerty i wiele innych atrakcji.

http://www.portel.pl/artykul.php3?i=51524

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

W listopadzie Elbląg przemienia się w miasto kultury i sztuki. W ciągu czterech dni odbywają się tu liczne koncerty, spektakle, warsztaty, również realizowane przez osoby niepełnosprawne – z Polski i zagranicy.

http://msa.swiatowid.elblag.pl/

Przeglądaj drogowskazy