Polska, kujawsko-pomorskie, Bydgoszcz
Bydgoszcz + dodaj notatkę o tym miejscu

Największe miasto województwa Kujawsko-Pomorskiego leży na ogromnej polanie leśnej. Może się pochwalić nie tylko zabytkami (jak najstarsza w Polsce czynna sztuczna droga wodna – Kanał Bydgoski z 1774 roku), ale również wspaniałymi obszarami zielonymi – np. największym w Polsce parkiem miejskim.

http://www.bydgoszcz.pl/

Ciekawe miejsca:

Wyspa Młyńska

Wyspa Młyńska położona jest między Brdą a Młynówką, na terenie starego miasta. Przepiękne miejsce na spacer, szczególnie od strony Młynówki, gdzie nadrzeczny zespół kamienic nazywany jest Wenecją Bydgoską. Na wyspie znajduje się wiele zabytkowych budynków (w tym dawne młyny i spichlerze), z których spora część pełni obecnie funkcję siedziby Muzeum Okręgowego.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyspa_M%C5%82y%C5%84ska_w_Bydgoszczy

Muzeum Kanału Bydgoskiego

W XIX wiecznym budynku gospodarczym na terenie III LO, 60 metrów od Kanału Bydgoskiego, znajduje się muzeum, w którym zgromadzone są zdjęcia, obrazy i pamiątki związane z Bydgoskim Węzłem Wodnym.

http://www.muzeumkanalu.pl/

Katedra św. Marcina i Mikołaja

Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości to najcenniejszy zabytek Bydgoszczy. Katedra powstała w XV wieku w stylu gotyckim. Można w niej zobaczyć dwa ważne i czczona obrazy maryjne – jeden z XV, drugi z XVIII wieku.

http://www.katedrabydgoska.pl/

Dzielnica muzyczna

Część śródmieścia utrzymana w konwencji miasta-ogrodu, w której mieszczą się wszystkie najważniejsze obiekty muzyczne w mieście – szkoła, uczelnia, filharmonia, czy pomniki słynnych kompozytorów.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzielnica_muzyczna_w_Bydgoszczy

Opera Nova

Opera Nova http://www.operanova.bydgoszcz.pl/ Jedyny teatr muzyczny na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego i jeden z najnowocześniej wyposażonych w Polsce. Oryginalny budynek mieści się nad rzeką Brdą naprzeciwko wyspy Młyńskiej, z której rozciąga się na niego najpiękniejszy widok, szczególnie po zmroku.

http://www.operanova.bydgoszcz.pl/

Ciekawe wydarzenia:

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage

Największy na świecie festiwal poświęcony operatorom filmowym od 2010 odbywa się na przełomie listopada i grudnia właśnie w Bydgoszczy i gości najważniejszych artystów kina ze wszystkich krajów. Nagrodami przyznawanymi operatorom są złota, srebrna i brązowa żaba.

http://www.pluscamerimage.pl/

Festiwal Prapremier

Ogólnopolski festiwal teatralny organizowany jest co roku jesienią przez Teatr Polski w Bydgoszczy. W jego programie znajdują się wyłącznie prapremiery sztuk teatralnych.

http://www.prapremiery.pl/

Camera Obscura – Międzynarodowy Festiwal Reportażu Telewizyjnego

W ramach festiwalu sztuki reportażu organizatorzy przygotowują co roku w październiku kilka konkursów w różnych kategoriach. Projekcje filmów konkursowych odbywają się w Teatrze Polskim a wstęp na nie (jak i na inne atrakcje festiwalu – jak warsztaty dla dzieci) jest darmowy.

http://www.cameraobscura.pl/

Bydgoszcz Jazz Festival

Festiwal jazzowy w Bydgoszczy to pięć dni koncertów w teatrze i filharmonii, ale również w klubach. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2002 roku.

http://www.eljazz.com.pl/f-eljazz6.html

Przeglądaj drogowskazy