Polska, Podlaskie, Białystok
Białystok + dodaj notatkę o tym miejscu

Stolica województwa Podlaskiego to gospodarcze, naukowe i kulturalne centrum regionu. Białystok może pochwalić się licznymi cennymi zabytkami a także bogatym kalendarzem imprez cyklicznych.

http://www.bialystok.pl/

Pięć szlaków Białegostoku

Białystok stworzył dla turystów pięć szlaków pozwalających na poznanie różnych aspektów miasta. Wśród nich znajdziemy szlak architektury drewnianej czy szlak esperanto i wielu kultur. Szlaki połączone są z grą miejską.

http://odkryj.bialystok.pl/

Białostocki Szlak Kulinarny

Szlak kulinarny daje możliwość zapoznania się z typowymi potrawami Podlasia oraz uczestniczenia w licznych imprezach kulinarnych.

http://bialostockiszlakkulinarny.pl/

Ciekawe miejsca:

Zespół Pałacowo-Parkowy Branickich

Nazywany Wersalem Północy, późnobarokowy Pałac Branickich jest jedną z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich w Polsce.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82ac_Branickich_w_Bia%C5%82ymstoku
http://www.ogrodbranickich.bialystok.pl/

Bazylika Archidiecezjalna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Stary kościół farny, wchodzący w skład bazyliki, pochodzi z początku XVII wieku. Utrzymany jest w stylu późnogotyckim, z wnętrzem w stylu późnobarokowym.

http://www.katedrabialostocka.pl/

Ratusz i Muzeum Podlaskie

Późnobarokowy ratusz na Rynku Kościuszki powstał w połowie XVIII wieku. Nigdy nie służył za siedzibę władz miasta. Obecnie mieści się w nim Muzeum Podlaskie.

http://www.muzeum.bialystok.pl/ratusz/index.php

Galeria Arsenał

Jedna z najważniejszych polskich galerii sztuki współczesnej została założona w 1965 roku. Mieści się w dawnym arsenale hetmana Branickiego.

http://www.galeria-arsenal.pl/

ŻubrOFFka – Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych

Festiwal jednoczy artystów z całego świata, zajmujących się filmem zawodowo oraz amatorsko. Ma za zadanie promować kino niezależne. Odbywa się co roku na początku grudnia.

http://zubroffka.bok.bialystok.pl/

Kopyść – Festiwal Piosenki Żeglarskiej

Jeden z najstarszych w Polsce festiwali szantowych. Odbywa się co roku w kwietniu a za jego organizację odpowiada Akademicki Yach Club.

http://www.kopysc.bialystok.pl/

Białysztuk – Międzynarodowy Przegląd Inicjatyw Teatralnych

Cykliczna akcja zapoczątkowana przez absolwentów białostockiej Akademii Teatralnej ma na celu promocję młodych twórców i pobudzenie fascynacji teatrem.

http://www.bialysztuk.pl/

Przeglądaj drogowskazyOstatnie notatki o tym miejscu