Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Neustadt an der Weinstraße
Neustadt an der Weinstrasse + dodaj notatkę o tym miejscu

Miasto leży wśród wspaniałych winnic i krajobrazów z licznymi zamkami i pałacami.

http://www.neustadt.eu/

Ciekawe miejsca:

Hambacher Schloss

Jest to zamek pochodzący z XI wieku leżący na Szlaku Winnym, wokół którego rozpościerają się winorośle. Obecnie jest symbolem demokracji niemieckiej.

http://www.hambacher-schloss.de/

Otto-Dill-Museum (Muzeum Otto Dilla)

Otwarte w 2002 roku muzeum poświęcone jest urodzonemu w mieście malarzowi Otto Dillowi. W muzeum zgromadzono ponad 150 obrazów olejnych, akwarel i rysunków

http://www.otto-dill-museum.de/

Weinbaumuseum (Muzeum Wina)

Muzeum wina znajduje się w spichlerzu i piwnicy zabytkowego dworku w Neustadt-Mussbach. Zgromadzono w nim maszyny i urządzenia z XIX-XX wieku, które używano przy produkcji wina.

Otto-Dill-Museum (Muzeum Otto Dilla)

Jeden z najstarszych szlaków turystycznych w Niemczech. Trasa prowadzi przez drugi co do wielkości obszar uprawy winorośli w Niemczech. Szlak o długości 85km przebiega od Schweigen-Rechtenbach do do Bockenheim an der Weinstraße

http://www.deutsche-weinstrasse.de/

Ciekawe wydarzenia:

Weinlesefest (Święto Winobrania)

Jedno z najważniejszych wydarzeń w mieście, które trwa od końca września do połowy października. W drugą niedzielę października odbywa się największa parada wina. Podczas festiwalu wybrana zostaje Królowa Wina.

http://www.neustadt.eu/output/La1/1441.26/1441.615.html

Deutsche Weinkönigin (Niemiecka Królowa Wina)

Niemiecka Królowa Wina wybierana jest od 1949 roku. W konkursie biorą udział kandydatki z trzynastu niemieckich regionów uprawy winorośli.

http://www.deutscheweinkoenigin.de/

Gauklerfest

Festiwal odbywa się co dwa lata w lipcu. Na terenie starego miasta organizowane są liczne koncerty, pokazy magików, akrobatów, klaunów, żonglerów, muzyków i wiele innych atrakcji.

http://www.gauklerfest.de/

Przeglądaj drogowskazy