Niemcy, Hesja, Rejencja Darmstadt, Darmstadt
Darmstadt + dodaj notatkę o tym miejscu

Miasto usytuowane w południowej części Hesji, na styku doliny Renu i podnóża gór Odenwald. W 1997 roku miasto otrzymało tytuł „Wissenschaftsstadt” (Miasto Nauki).

http://www.darmstadt.de/

Ciekawe miejsca:

Hochzeitsturm

Ceglana wieża z 1908 roku zaprojektowana przez architekta Josepha Marię Olbricha jako prezent z okazji ślubu księcia Ernsta Ludwika z księżniczką Eleonorą z Solms-Lich-Hohensolms.

http://www.hochzeitsturm.de/

Waldspirale

Jest to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli miasta. Dzieło austriackiego artysty Friedensreicha Hundertwassera. To nietypowy budynek mieszkalny – różne okna, różne klamki, różne drzwi – nic nie jest do siebie podobne.

http://de.wikipedia.org/wiki/Waldspirale

Darmstadtium

Centrum kongresowe i naukowe w centrum miasta. Jest to miejsce organizowanych kongresów naukowych, koncertów i innych wydarzeń kulturalnych. Ciekawy architektonicznie obiekt autorstwa wiedeńskiego architekta Talika Chalabi został otwarty w 2007 roku.

http://www.darmstadtium.de/

Ciekawe wydarzenia:

Heinerfest

Święto miasta Darmstadt, które organizowane jest już od 1951 roku na przełomie czerwca i lipca. W tym czasie organizowanych jest w mieście wiele najróżniejszych imprez: pokazy, koncerty, specjały kulinarne, wesołe miasteczko…

http://www.darmstaedterheinerfest.de/

Internationale Ferienkurse für Neue

Międzynarodowe Kursy Wakacyjne Nowej Muzyki organizowane są już od 1946 roku. Uczestniczyli w nich m.in. Karlheinz Stockhausen, Pierre Boulez, Luigi Nono oraz filozofowie (Theodor Adorno), wykonawcy i muzykolodzy. Tutaj narodził się m.in. serializm.

http://www.internationales-musikinstitut.de/

Przeglądaj drogowskazy