Hiszpania, Andaluzja, Prowincja Kordoba, Cordova
Cordova + dodaj notatkę o tym miejscu

Miasto w Andaluzji nad rzeką Gwadalkiwir w czasach średniowiecznych było stolicą islamskiego kalifatu. Obecnie posiada drugie co do wielkości stare miasto w Europie i największą na świecie przestrzeń miejską wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

http://www.cordobaturismo.es/es
http://www.ayuncordoba.es/

Ciekawe miejsca:

La Mezquita

Wielki Meczet z VIII wieku obecnie spełnia rolę rzymskokatolickiej katedry. Jest to największy były meczet w Europie i jeden z najsłynniejszych na świecie.

http://www.sacred-destinations.com/spain/cordoba-mezquita

Puente Romano

Rzymski most powstał w Kordobie na początku I wieku przed naszą erą i do połowy XX wieku był jedyny mostem w mieście.

http://www.puenteromanocordoba.es/
http://www.tripadvisor.com/Travel-g187430-c96082/Cordoba:Spain:The.Roman.Bridge.Puente.Romano..html

Templo Romano

Rzymska świątynia z I wieku p.n.e. została odkryta w latach 50 XX wieku. Nie była jedyną świątynią w Kordobie, jednak prawdopodobnie najważniejszą.

http://cordobapedia.wikanda.es/wiki/Templo_romano

Alcazar de los Reyes Cristianos

Alkazar (mauretański pałac)Królów Chrześcijańskich to zespół fortyfikacji z wczesnego średniowiecza przebudowany w XIV wieku. Na jego terenie leżą piękne ogrody, można tam też zobaczyć rzymskie mozaiki i sarkofag z III wieku.

http://www.cordoba24.info/english/html/alcazar.html

Synagoga

Synagoga z XIV wieku powstała w stylu mudejar. Od XV do XIX wieku (po wypędzeniu żydów) pełniła różne funkcje – szpitala, szkoły czy kaplicy. Obecnie jest jednym z ważniejszych zabytków Cordoby.

http://www.sacred-destinations.com/spain/cordoba-synagogue

Medinat al-Zahra

Ruiny arabskiego pałacu z X wieku leżą 8 km od Kordoby. Obecnie trwają w tym miejscu wykopaliska i prace rekonstrukcyjne.

http://www.andalucia.com/magazine/english/ed4/madinat.htm

Ciekawe wydarzenia:

La Noche Blanca de Flamenco

W drugiej połowie czerwca w Cordobie organizowana jest Biała Noc Flamenco – podczas której od zmierzchu aż do świtu całe miasto tańczy i śpiewa w rytm tej typowej dla Andaluzji muzyki.

http://www.cordobanocheblancaflamenco.com/

Mayo Cordobes

Dla wszystkich spragnionych atrakcji najlepszym miesiącem na odwiedzenie Kordoby jest maj (czyli tzw. „Miesiąc Kordoby”). W tym czasie miasto śpiewa, tańczy i absolutnie nie trzeźwieje. Najważniejsze majowe imprezy to Feria de Cordoba, Cruces de Mayo i Festival de Patio.

http://www.mayocordobes.es/index.php

Festival de la Guitarra de Cordoba

Międzynarodowy Festiwal Gitarowy odbywa się w Kordobie w lipcu. Przez dwa tygodnie co noc organizowane są występy artystów gitary bluesowej, jazzowej, klasycznej i flamenco, jak również liczne wykłady, warsztaty i seminaria związane z tematem.

http://www.guitarracordoba.com/index.php/inicio.html

Przeglądaj drogowskazy