subskrybuj autora
(subskrybuje: 1 osoba)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 27 (+129/-0)
Komentarze 2 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

03/08/11 publiczna

Sen spowodowany przez lot pszczoły wokół owocu granatu na sekundę przed przebudzeniem

W skrócie – Sen Pszczoły.

(sen)

 
Młody jeszcze klub, założony przez właścicielkę „W Oparach Absurdu”, ma już wielu fanów, a wciąż ich przybywa. Miejsce ma być z założenia pełne sztuki, przede wszystkim street art’u, co przyciąga środowisko alternatywnych artystów. Są tam dwa główne poziomy – jeden równie kolorowy jak pomieszczenia „Oparów”, drugi to duża, imprezowa piwnica. No i jeszcze podwórko. Miejsca jest sporo. Wystrój, wzorowany na estetyce modernistycznej i surrealistycznej, zapada w pamięć już po pierwszej wizycie.
 

(sen)

 
Klub jest kolejnym przedsięwzięciem odmieniającym obraz warszawskiej Pragi. Ulica Inżynierska, na której się znajduje, wydaje się być dużo przyjemniejsza. Warto się wybrać, najlepiej w piątek. Na oficjalnej stronie można znaleźć listę najbliższych koncertów i wydarzeń. Nie brakuje też akcji typu happening/performance z młodymi artystami.
 

(sen)

 
Oby takich klubów przybywało, zwłaszcza na Pradze. Jeszcze kilka lat temu nie pokusiłbym się o zawitanie w tamte rejony późnym wieczorem, teraz to zupełnie normalne (i na szczęście bezpieczne!). Może za parę lat Praga będzie tak wspaniała jak Powiśle… Nie, to niemożliwe.

  • (sen)
  • (sen)
  • (sen)
  • (sen)
  • (sen)