Autor olekc
subskrybuj autora
(subskrybuje: 2 osoby)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 72 (+294/-0)
Komentarze 8 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

19/11/11 publiczna

Wynajem samochodu w Afryce

Samodzielna podróż przez Maroko

Maroko to jedno z piękniejszych, dostępnych dla przeciętnego śmiertelnika "ciepłych" miejsc. Dobra pogoda utrzymuje się tam przez cały rok, przed końcem listopada można spokojnie pójść na plażę i wykąpać się w morzu. Gdy Europę ogarniają jesienno-zimowe chłody, Marrakesz to jeden z najlepszych celów w ofercie tanich linii lotniczych.
 

Marrakesz Marrakesz (Olek)

 

Samochody w Marrakeszu można wynająć już na lotnisku lub zarezerwować wcześniej przez internet. Wynajem się opłaca najbardziej kiedy jedziemy przynajmniej w 3-4 osoby. Na lotnisku znajdują się biura firm międzynarodowych takich jak Sixt ale też różne lokalne przedsiębiorstwa. Obecność na lotnisku jest w swoim rodzaju gwarancją uczciwości ponieważ lokalne oszukujące firmy na pewno nigdy by się tam nie znalazły. Dużo tańsze jest wynajęcie samochodu wcześniej przez internet. Wynajmując samochód bezpośrednio na lotnisku będziemy musieli spędzić tam kilka godzin targując się z lokalnymi cwaniakami. Jest to w Maroku normalne na każdym kroku i należy się do tego przyzwyczaić. Osoba nie targująca się traktowana jest z pogardą dlatego w swoich negocjacjach trzeba być twardym. Samochody oferowane przez Marokańczyków nie są najwyższej jakości ale wszystkie są sprawne i jeżdżące. Cena za mały samochód to po targowaniu się około 80-100zł na dzień. Benzyna kosztuje nieco mniej niż u nas więc na trasie za dużo nie wydamy.
 

Olek Olek (Maroko Krajobraz)

 

Po skutecznym wynegocjowaniu ceny należy odebrać samochód i przejechać nim przez miasto. Jest to najtrudniejsza część podróży ponieważ Marokańczycy nie respektują żadnych zasad a przycieranie się i drobne stłuczki to nic dziwiącego. Jeżeli przeżyjemy wyjazd z miasta to rozciera się przed nami piękny krajobraz i sieć nowoczesnych autostrad. Polecam pojechanie na południe do Agadiru lub do miasta portowego Essaouira, można też pojechać na pustynie lub w góry. Są to miejsca piękne a po drodze można zobaczyć bardzo dużo ciekawych miejscowości i krajobrazów.

Ludzie w małych wioskach są bardzo przyjaźni i dużo mniej nastawieni na turystów niż w gigantycznych ośrodkach takich jak Marrakesz. Na trasie można kupić cudownie słodkie owoce za 1zł za kilogram, domowej roboty miód lub inne bardzo ciekawe przysmaki.
 

Owoce w Maroku Owoce w Maroku (Olek)

 

Należy tylko uważać na drodze, nie robić nigdy nikomu zdjęć nie pytając wcześniej o pozwolenie i zachowywać się spokojnie i z uśmiechem. Nie polecam też podróży samotnym kobietom. Mimo że Maroko to dosyć tolerancyjny kraj to lepiej nikogo nie prowokować.

Wydając 100zł dziennie na samochód tak czy inaczej na pewno oszczędzimy dużo pieniędzy ponieważ ceny poza ośrodkami turystycznymi są zazwyczaj o kilkaset procent niższe.
  

(Olek)

 
 

Samodzielna podróż przez Maroko samochodem wymaga na pewno wiele odwagi ale jest to niepowtarzalna przygoda i pozwala poznać ten kraj od bardzo ciekawej strony.

  • Wynajem samochodu w Maroku Wynajem samochodu w Maroku (Olek)
Ostatnio komentowane notatki autora:
24/05/2012 olekc

Zapiekanka w Krakowie

Plac Nowy
3 komentarze, ostatni z 21/09/2014 od pinot
12/12/2011 olekc

Zwiedzanie Mediolanu

3 komentarze, ostatni z 30/05/2014 od Biedrona
Notatki o podobnych miejscach: