Autor olekc
subskrybuj autora
(subskrybuje: 2 osoby)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 72 (+294/-0)
Komentarze 8 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Warszawianka

Olimpijski basen w Warszawie

O każdej porze roku należy i jest bardzo zdrowo uprawiać sport. Niestety, kiedy na dworze jest -20 stopni i leży kilka metrów śniegu, to wszelka ochota na bieganie lub jazdę na rowerze przechodzi. Większość naszych rodaków zaczyna wtedy uprawiać nasze 2 ulubione sporty: kanaping albo ewentualnie shopping (jeżeli drogi są w dalszym ciągu przejezdne).

Ci bardziej aktywni nie zapominają o innej alternatywie dla zimnych wieczorów, jaką jest basen. Na basenie zawsze jest taka sama pogoda a można jeszcze dodatkowo się wygrzać w saunie.

Warszawianka to jeden z największych basenów w Warszawie. Ma 50 metrów, czyli wymiary basenu olimpijskiego. Z tego co wiem, to tak wielkie baseny w Warszawie są 2 lub 3, ale Warszawianka jest z pewnością najbardziej nowoczesnym. Oprócz tego na około znajduje się gigantyczny park wodny. Jest kilka zjeżdżalni, płytki basen z wodą wirującą naokoło małej wysepki, basen otwarty na dworze, kilka jacuzzi oraz strefa odnowy biologicznej.

Największymi zaletami Warszawianki są godziny otwarcia oraz czystość. Otwarte jest od 6:30 do 22:00 w tygodniu i od 08:00 do 22:00 w weekendy. Można pójść popływać dzięki temu praktycznie o każdej porze, nawet w niedzielę. Pływający są wyganiani z basenu nieco później niż o 22:00 dlatego wchodząc nawet parę minut po 21:00 można się napływać. Basen ma ozonowaną wodę i nie śmierdzi chlorem tak mocno, jak na innych basenach. Woda jest przejrzysta, bardzo głęboka i czysta.

Czuć ogromną różnicę, jeżeli chodzi o rozmiar basenu. Zupełnie inaczej się pływa w basenie 2 razy większym niż inne. Można się poczuć bardziej jak w miniaturowym jeziorze, niż w wannie a skokiem na główkę nie przepływa się połowy długości basenu, jak w innych miejscach.

Po pływaniu można się udać do strefy odnowy biologicznej, rozgrzać się po wysiłku. W strefie znajduje się kilka saun różnych rodzai. Od bardzo gorącej suchej do mniej gorącej parowej. Na środku pomiędzy saunami znajduje się wielka wanna z lodowatą wodą, do której odważniejsi wskakują po wygrzaniu się w saunie. Może być tylko nieco krępujący zakaz chodzenia w kostiumach kąpielowych.

Jedyną wadą Warszawianki są ceny. Godzina przyjemności kosztuje tam wieczorami aż 25zł a odnowa biologiczna aż 40zł. Przed południem ceny są nieco niższe. Porównując do innych basenów, jest to bardzo drogo, dlatego na Warszawiankę większość osób chodzi tylko od święta.
 

  • (Internet)
Ostatnio komentowane notatki autora:
24/05/2012 olekc

Zapiekanka w Krakowie

Plac Nowy
3 komentarze, ostatni z 21/09/2014 od pinot
12/12/2011 olekc

Zwiedzanie Mediolanu

3 komentarze, ostatni z 30/05/2014 od Biedrona