Autor olekc
subskrybuj autora
(subskrybuje: 2 osoby)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 72 (+294/-0)
Komentarze 8 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Restauracja Różana

Elegancka restauracja w Warszawie

W poprzednich notatkach opisałem zwiedzanie Warszawy w poszukiwaniu tylko polskich potraw. W restauracji Różana są podawane nie tylko polskie produkty, można tam spróbować potraw pochodzących też z zagranicy.

Chciałem skomentować odwiedziny w tej restauracji, ponieważ jest to najdroższa jadłodajnia w jakiej kiedykolwiek jadłem a zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

Moi dziadkowie, z okazji 50 rocznicy ślubu, dostali kupon na kilkaset złotych do wydania w Różanej. Postanowili zaprosić całą najbliższą rodzinę na obiad i celebrować jubileusz w godnym miejscu.

Restauracji Różana znajduje się przy ulicy Chocimskiej 7. Z zewnątrz nie wygląda zbyt zachęcająco. Jest to niewielka szara kamienica między brzydkimi blokami wychodząca na małą zapomnianą uliczkę. Pierwsze, co mnie zaskoczyło, jak parkowaliśmy samochód w uliczce przed lokalem, to ubiór wychodzących gości. Spotkaliśmy przy wejściu bardzo elegancko ubraną hinduską rodzinę, wsiadającą do wielkiej czarnej limuzyny.

Po wejściu goście witani są przez kelnera w smokingu i kierowani do darmowej szatni. Później prowadzeni są do stolika na jednym z kilku pięter. Przy schodach powieszone są zdjęcia znanych osób, odwiedzających restaurację, a wśród nich między innymi kanclerz Niemiec, prezydent Francji i cała masa innych twarzy, których w tej chwili już nie pamiętam.
Patrząc na innych gości, czułem się trochę zbyt nieoficjalnie ubrany w jeansach i koszuli.

My zostaliśmy zaproszeni do sali, gdzie siedziała już przy innym stoliku trójka chińczyków, a przed nimi trójka Polaków o bardzo poważnych minach.

Potrawy przez nas zamówione były przepyszne. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że naleśniki ze szpinakiem były najlepszymi naleśnikami, jakie kiedykolwiek jadłem.

Chociaż to nie ja płaciłem, to niestety skontrolowałem ceny i byłem lekko zszokowany. Przystawki kosztowały tam około 50zł a ceny dań głównych zaczynały się od 80zł. Jestem pewien, że kupon dziadków na kilkaset złotych nie wystarczył aby opłacić cały rachunek.

Restauracja Różana jest miejscem bardzo eleganckim i może się pochwalić naprawdę dobrym jedzeniem. Ceny są bardzo wysokie ale myślę, że miejsce jest bardzo dobre na wyjątkowe okazje, gdy na przykład chcemy spędzić wieczór z osobą, na której nam bardzo zależy, lub zaprezentować coś imponującego naszym gościom.

Ostatnio komentowane notatki autora:
24/05/2012 olekc

Zapiekanka w Krakowie

Plac Nowy
3 komentarze, ostatni z 21/09/2014 od pinot
12/12/2011 olekc

Zwiedzanie Mediolanu

3 komentarze, ostatni z 30/05/2014 od Biedrona