Autor olekc
subskrybuj autora
(subskrybuje: 2 osoby)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 72 (+294/-0)
Komentarze 8 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

27/11/11 publiczna

piwo w Pradze

u zlateho tygra

Jak dojedziemy szczęśliwie do Pragi i pozwiedzamy grzecznie zabytki to przyjdzie czas na skosztowanie słynnego praskiego piwa. Czesi słyną między innymi z kreskówki „Krecik”, niedobrego jedzenia, pięknych zabytków i właśnie z dobrego piwa. Według miejscowych najlepsze popularne piwo to Pilsner nalewany z beczki nie filtrowany. Można go dostać w prawie każdej knajpie a rozpoznamy go po bardzo mętnym kolorze. Są jednak różne jego rodzaje.
 

piwo w pradze piwo w pradze (Olek)

 

Zawsze bardzo interesującym elementem zwiedzania jest udanie się do miejsc gdzie nie zaglądają nigdy turyści a i tak trudno znaleźć wolny stolik.
Jednym z takich miejsc jest piwiarnia U zlateho Tygra. Znajduje się ona na starym mieście i bardzo łatwo do niej po prostu dojść z centrum na piechotę gdyż Praga nie jest bardzo dużym miastem.
W Tigerze trudno znaleźć wolne miejsca a zapełniony jest praktycznie tylko przez Czechów.
W piwiarni stoją wielkie beczki, z których nalewany jest klasyczny czeski Pilsner. Według Czechów właśnie tam sprzedawany jest najlepszy. Piwo podawane jest w bardzo ładnych pół litrowych kuflach. Z powodu braku miejsca często trzeba się dosiąść do innych gości siedzących już przy długich stołach i wtedy zaczyna się tworzyć klimat. Piwo rozluźnia a różnice językowe przestają przeszkadzać. Można porozmawiać z prawdziwymi miejscowymi piwoszami.
Link do oficjalnej strony pubu: http://www.uzlatehotygra.cz/uzlatehotygra.cz/Pivnice.html

  • piwo piwo (Olek)
Ostatnio komentowane notatki autora:
24/05/2012 olekc

Zapiekanka w Krakowie

Plac Nowy
3 komentarze, ostatni z 21/09/2014 od pinot
12/12/2011 olekc

Zwiedzanie Mediolanu

3 komentarze, ostatni z 30/05/2014 od Biedrona