Autor olekc
subskrybuj autora
(subskrybuje: 2 osoby)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 72 (+294/-0)
Komentarze 8 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Kurs pierwszej pomocy

Kurs PCK w Warszawie

W zeszły weekend wziąłem udział w kursie pierwszej pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Podchodziłem do tego dosyć niechętnie, bo po pierwsze zostałem zmuszony do jego odbycia przez organizację instruktorów windsurfingu, po drugie zajmuje to cały weekend a po trzecie byłem przekonany, że po 3 kursach pierwszej pomocy, przebytych wcześniej, moja wiedza jest wystarczająca, aby poradzić sobie w sytuacji kryzysowej.
 

(Olek)

 
Kurs odbywa się praktycznie co weekend i trwa od 10 do 17. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu, kursant otrzymuje certyfikat ukończenia podstawowego kursu pierwszej pomocy oraz kartę potwierdzającą bycie ratownikiem PCK. Rezerwacji należy dokonać na stronie http://kursypck.pl/ lub telefonicznie pod numerem 792 267 099

Zajęcia prowadzone są przez 3 młode bardzo kompetentne osoby w sposób miły i dowcipny. Są to 2 dziewczyny, Lidka i Agnieszka, i jeden chłopak, Arnold. Agnieszka i Lidka bardzo ciepło i przyjaźnie podchodzą do kursanta za to Arnold, mimo tego, że z wyglądu jest totalnym przeciwieństwem pewnego kulturysty o tym samym imieniu, wzbudzał u większości kursantów niepokój. Brało się to z dosyć specyficznego poczucia humoru.

Kurs kosztuje 250zł za całość i odbywa się tuż przy stacji metra Politechnika - przy placu Zbawiciela na ulicy Marszałkowskiej 41.
 

(Olek)

 
Podchodziłem do kursu dosyć sceptycznie, ale już po ukończeniu wiem, że było warto. Uważam że każda osoba przynajmniej raz na rok powinna taki kurs odbyć. Pokazywane jest tam od początku jak postępować z osobą przytomną lub nieprzytomną, z różnymi urazami do czasu, aż pojawi się karetka. Byłem przekonany, że będę się nudził, bo w końcu już 3 razy przez to przechodziłem. Okazało się jednak, że miałem trudności z odpowiedzią na podstawowe pytania, które zadawane mi były bez stresu, w przyjaznej atmosferze. Aż strach pomyśleć, co by się stało, gdybym musiał sobie wszystkie czynności przypomnieć w stresującej sytuacji kryzysowej.

Kurs kończy się prostym egzaminem teoretycznym, z którego praktycznie każdy w mojej grupie dostał maksymalną liczbę punktów, oraz dwuczęściowym egzaminem praktycznym. Wszystko jest wcześniej powtarzane wiele razy, więc nie powinno być problemu z odpowiedzią na żadne pytanie.
 

(Olek)

 
Jeżeli komuś nie uda się zaliczyć wszystkiego za pierwszym podejściem, można za darmo przyjść na następne zajęcia na jeden dzień i przystąpić bezpłatnie do egzaminu. Wydaje się to niemożliwe, ale jedna z osób, podchodząca do egzaminu ze mną, robiła to już drugi raz.

Jestem z kursu bardzo zadowolony i polecam. Uważam, że każdy powinien posiadać wiedzę związaną z udzielaniem pierwszej pomocy. Wymówka, że nie ma pieniędzy lub czasu wydaje się śmieszna w obliczu zagrożeń, z jakimi możemy się spotkać. Należy pamiętać, że większość wypadków zdarza się w domu a ratownik, w większości wypadków, musi ratować osoby sobie bliskie.

  • (Olek)
Ostatnio komentowane notatki autora:
24/05/2012 olekc

Zapiekanka w Krakowie

Plac Nowy
3 komentarze, ostatni z 21/09/2014 od pinot
12/12/2011 olekc

Zwiedzanie Mediolanu

3 komentarze, ostatni z 30/05/2014 od Biedrona