Autor olekc
subskrybuj autora
(subskrybuje: 2 osoby)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 72 (+294/-0)
Komentarze 8 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Chłopskie Jadło

Polskie jedzenie w Warszawie

Podczas odwiedzin znajomych z zagranicy zwiedziłem kilka ciekawych miejsc z polskim jedzeniem w Warszawie. Pierwszym miejscem, w którym spożyliśmy kilka posiłków był Zapiecek, po kilku dniach naszła nas ochota na spróbowanie czegoś innego niż pierogi.

Restauracji z polskimi potrawami jest niemało w Warszawie ale naprawdę trudno trafić na restaurację gdzie podawane jest tylko i wyłącznie polskie tradycyjne jedzenie. Większość miłych miejsc to albo polsko-śródziemnomorskie hybrydy albo ewentualnie mieszanki polsko-azjatyckie.

Podczas szukania odpowiedniej restauracji do głowy przyszło nam miejsce, gdzie z pewnością można dostać tradycyjne potrawy. Jest to Chłopskie Jadło przy metrze Politechnika.

Z początku nie chciałem tam iść, bo spodziewałem się kolejnego niemiłego cenowego zaskoczenia. Z braku innych pomysłów zabrałem tam gości.

Do restauracji nie jest trudno trafić, znajduje się tuż obok restauracji Szwejk przy placu Konstytucji i od wyjścia z metra należy przejść tylko około 150 metrów. Samo wejście jest dosyć skromne i z początku wygląda na malutką restaurację w kontraście z ogromnym Szwejkiem.

Po wejściu, przed klientem roztacza się widok ogromnej sali, stylizowanej na wiejską chałupę. Wszystko wyłożone jest drewnem, na półkach ustawione są słoiki z marynowanymi warzywami a pod sufitem powieszone są warkocze czosnku.

Mimo tego, że knajpa składa się praktycznie z jednej sali to każdy klient ma poczucie prywatności dzięki ogromnej ilości dekoracji oddzielających stoliki. Siedzi się na drewnianych ławach, przy wielkich drewnianych stołach. Wszystko utrzymane jest w tradycyjnym, wiejskim klimacie i mimo tego, że tuż obok znajdują się ogromne rzeźby socjalistyczne i przerażające lampy na placu Konstytucji, to można przez chwilę poczuć się, jak w zupełnie innej części kraju.

Obsługa jest bardzo miła i potrafi kompetentnie doradzić w wyborze potraw. Uwaga, bo porcje nakładane są także w tradycyjnym wiejskim stylu i czasem ciężko jest skończyć a do tego każdy klient dostaje wielką pajdę świeżego chleba ze smalcem.

Polecam to miejsce, zwłaszcza jeżeli odwiedzają nas goście zza granicy i chcą poczuć prawdziwy polski klimat. Potrawą, która najbardziej mi smakowała jest karuzela zup. Danie składa się z 4 zup podawanych w osobnych małych miseczkach. Zamawiając 2 karuzele można spróbować wszystkich zup, przyrządzanych w lokalu i poznać za jednym zamachem sporą część polskiego menu.

Ceny nie są niskie, można je porównać do cen w Zapiecku. Jedząc tam zapłaciliśmy 40zł na osobę a najedliśmy się po uszy i nie udało nam się wszystkiego skończyć, mimo że było bardzo smaczne.

  • (Olek)
Ostatnio komentowane notatki autora:
24/05/2012 olekc

Zapiekanka w Krakowie

Plac Nowy
3 komentarze, ostatni z 21/09/2014 od pinot
12/12/2011 olekc

Zwiedzanie Mediolanu

3 komentarze, ostatni z 30/05/2014 od Biedrona