KomentatorAutorWydawca Marzena
subskrybuj autora
(subskrybuje: 7 osób)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 278 (+290/-0)
Komentarze 141 (+53/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Jak Poznań obchodzi dzień Świętego Marcina

Migawki z festynu (11.11.2013).

Będąc na 11 listopada w Poznaniu dobrze wiedziałam po co tam jadę. Wielkie rogale, z których Poznań słynie, i oryginalne zwyczaje lokalne zachęciły mnie do odwiedzenia tego miasta właśnie w tym dniu. Mieszkańcy Poznania świętują wtedy "imieniny ulicy" Świętego Marcina. Ulicą przechodzi pochód ze św. Marcinem na czele.

(Joanna Cudziło)

Dzień przed paradą miałam wrażenie, że Poznań to dość puste miasto, mało osób można było spotkać na ulicy. Dobrze, że 11 listopada zmieniłam zdanie czekając na paradę.

(Joanna Cudziło)

(Joanna Cudziło)

Czekając na rozpoczęcie parady nie mogłam nie skusić się na kupno i zjedzenie rogala. Wybór był duży i jak na osobę, która zupełnie się na tym nie zna, czułam się dość zagubiona między żółtymi namiotami przepłnionyni wielkimi, pysznie wyglądającymi rogalami.

(Joanna Cudziło)

Gdy parada się już zaczęła, przed przejściem św. Marcina na białym koniu prezentowały się różne grupy, w specjalnych przebraniach, Ciekawe zjawisko, które polecam zobaczyć każdemu. Sympatyczna atmosfera, całe rodziny z dziećmi, wszyscy ochoczo zajadający świętomarcińskie rogale.

(Joanna Cudziło)

(Joanna Cudziło)

I skoro gęsina na św. Marcina...

(Joanna Cudziło)

(Joanna Cudziło)

Trzeba przyznać, że na paradzie było naprawdę głośno. Ludzie rozmawiali i komentowali, muzycy grali, jeden wielki, ale jakże przyjemny hałas.

(Joanna Cudziło)

(Joanna Cudziło)

Swoją drogą często przychodziło mi na myśl pytanie ile oni mogli poświęcić czasu na zrobienie tych wszystkich dekoracji.

 

(Joanna Cudziło)

(Joanna Cudziło)

I na koniec: św. Marcin na białym koniu

(Joanna Cudziło)

Ostatnio komentowane notatki autora:
17/01/2014 Marzena

Gdańsk nocą

we mgle
2 komentarze, ostatni z 04/02/2016 od roxa