KomentatorAutorWydawca Marzena
subskrybuj autora
(subskrybuje: 7 osób)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 278 (+290/-0)
Komentarze 141 (+53/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Park Oliwski

i jego niezaprzeczalny urok

Park Oliwski darzę wielkim sentymentem. Uwielbiałam codziennie rano, idąc do sklepu po świeże bułki, przechodzić przez park albo choć na chwilę się w nim zatrzymać i napawać widokami. Może te wszystkie pozytywne uczucia potęgowane są przez to, że w Gdańsku bywałam zazwyczaj w wakacje, w które naprawdę trudno o zły humor po ciężkim okresie sesji i ostatnich zaliczeń w szkole... Jakby jednak nie było z tym sentymentem uważam, że Park Oliwski jest przepiękny, co starałam się przedwczoraj uwiecznić na fotografiach. Ponieważ zdjęcia robione są zimą nie mogłam uchwycić uroku parku w jego pełnej okazałości, ale mam nadzieję, że spróbujecie sobie wyobrazić jak może wyglądać wiosną i latem.

(Joanna Cudziło)

W parku mam wrażenie, że gdzie się nie odwrócę to zaczyna się oddzielny temat i co innego zwraca moją uwagę. Nie nudzi, zaskakuje elementami, które go tworzą.

(Joanna Cudziło)

Jednym z ciekawych elementów jest malutki "wodospad". Jak byłam mniejsza to pamiętam, że stawiałam sobie wyzwanie, aby przejść zawsze inną drogą z jednej strony na drugą po kamieniach.

(Joanna Cudziło)

(Joanna Cudziło)

(Joanna Cudziło)

a jak odwrócimy głowę... widzimy oranżerię, palmiarnię, z którą wiąże się również ciekawy wątek. Podobno ponad 150 lat temu przywiózł palmę do Gdańska jeden z cystersów, a że rosła dzielnie posadzili ją w ziemi i wybudowali dookoła niej oranżerię. Palma tak bardzo rosła, że przebiła niedawno budynek.

(Joanna Cudziło)

W parku możemy też znaleźć różne rzeźby. Jedna z nich widoczna na zdjęciu poniżej.

(Joanna Cudziło)

Podoba mi się tunel, który tworzy się z drzew. Efekt wygląda znacznie lepiej latem, ale i teraz ma swój niepowtarzalny charakter.

(Joanna Cudziło)

Tu np. po przymrużeniu oczu lubię to przenikanie się nieba z wodą, które wyglądają jakby to niebo wlewało się do parku. (Joanna Cudziło)

I urocze miejsce do odpoczynku...

(Joanna Cudziło)

(Joanna Cudziło)

(Joanna Cudziło)

Miałam problem, żeby wybrać dla Was kilka zdjęć - ciężko moim zdaniem pokazać urok Parku Oliwskiego na trzech fotografiach.

(Joanna Cudziło)

A tu na zdjęciu widoczne są sztuczne groty (groty szeptów), które są pozostałością po instalacjach z XVIII wieku. 

(Joanna Cudziło)

(Joanna Cudziło)

I na koniec moje ulubione zdjęcie, w którym lubię kontrast ciepła latarni z zimną taflą wody, w której odbijają się gołe gałęzie.

(Joanna Cudziło)

 

 

Ostatnio komentowane notatki autora:
17/01/2014 Marzena

Gdańsk nocą

we mgle
2 komentarze, ostatni z 04/02/2016 od roxa