subskrybuj autora
(subskrybuje: 0 osób)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 9 (+28/-0)
Komentarze 6 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Ogród botaniczny PAN w Powsinie

Dla wszystkich mieszkańców Warszawy, którzy nie wiedzą co zrobić z wolnym weekendem

Jeśli mieszkacie w Warszawie i nie macie pomysłu na ciepły weekend, polecam wam odwiedzić ogród botaniczny Polskiej Akademii Nauk. Jest to jeden z dwóch (obok tego w Łazienkach) ogrodów na terenie stolicy i według mnie - zdecydowanie ciekawszy.

Dojazd do ogrodu nie jest trudny. Wystarczy dostać się do metra Kabaty skąd (rowerem lub pieszo) docieramy do Parku Kultury w Powsinie. Jeżeli, zamiast zjeżdżać do parku lub na powsińską polankę, pojedziemy dalej prosto asfaltową drogą, w ciągu niespełna dziesięciu minut dotrzemy do ulicy Prawdziwka. Tam skręcamy w lewo i właściwie to już jesteśmy w ogrodzie :) Wycieczkę można, i warto, połączyć z objechaniem Powsina, Lasu Kabackiego, lub Konstancina - Jeziornej. 

Bilet normalny kosztuje 8 zł, studencki 5, na terenie ogrodu można zjeść lody czy napić się kawy, no i nie brakuje miejsc na zostawienie rowerów.

Choć do zobaczenia jest wiele, najbardziej polecam szklarnie, które są naprawdę osobliwie urządzone. Jeśli odwiedzimy ogród poza godzinami szczytu, w szklarni faktycznie można poczuć się jak w azjatyckiej lub południowoamerykańskiej dżungli. 
 

Szklarnia - Gęstwiny w szklarniach nie powstydziłaby się azjatycka dżungla Szklarnia - Gęstwiny w szklarniach nie powstydziłaby się azjatycka dżungla (Kuba Oficjalski)

 
Ponadto, na terenie ogrodu usypano trzy sztuczne pagórki, imitujące pasma Tatr i Pienin, które obsadzono oczywiście tamtejszą roślinnością.
 

"Tatry i Pieniny" "Tatry i Pieniny" (Kuba Oficjalski)

 
Podsumowując: ogród warto odwiedzić, choćby i na pół godzinki, przejeżdżając obok. Więcej zdjęć ze szklarni (wg mnie najciekawszy punkt ogrodu) poniżej.

  • W ogrodzie nie brakuje egzotycznych kwiatów z różnych zakątków świata. W ogrodzie nie brakuje egzotycznych kwiatów z różnych zakątków świata. (Kuba Oficjalski)
  • (Kuba Oficjalski)
  • (Kuba Oficjalski)
  • (Kuba Oficjalski)