Autor KM
subskrybuj autora
(subskrybuje: 1 osoba)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 30 (+90/-0)
Komentarze 1 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Sucre

Serce Boliwii

Sucre jest konstytucyjną stolicą Boliwii i choć w rzeczywistości rolę tę pełni La Paz, mieszkańcy Sucre dumni są ze swojej "stołeczności". Ich miasto jest ładne i zadbane. Położone na zboczach Andów, posiada łagodniejszy klimat niż miejscowości z altiplano, więc żyje się tu przyjemniej.

Miłośnicy historii powinni wybrać się do Casa de La Libertad (1), muzeum gdzie w 1825 roku została podpisana boliwijska deklaracja niepodległości. Casa de La Libertad mieści się na głównym placu miasta - Plaza de Mayo (2), który jest bardzo sympatycznym miejscem, gdzie można odpocząć na ławkach w cieniu drzew. 

Niedaleko Plaza de Mayo znajduje się spory targ (3), gdzie znaleźć można wiele produktów, od chleba, mięsa (krwawiące płaty mięsa leżące na stołach w pełnym słońcu), tortów i owoców po hity turystyczne w stylu lamich swetrów, czapek i innego rękodzieła. 
 
Sucre jest trochę "mało boliwijskim miastem". W przeciwieństwie do La Paz jest miastem eleganckim i wyszukanym, gdzie biznesmeni w garniturach załatwiają swoje interesy, a po ulicach chodzą ładnie i modnie ubrane dziewczyny. W knajpkach i restauracjach turysta z Europy znajdzie znaną sobie zachodnią atmosferę. Sucre jest też białym miastem - zdecydowanie mniej tu Indian niż w pozostałych dużych miastach Boliwii.

Ciężko opisać to słowami, niemniej Sucre ma w sobie "to coś" - klimat, który sprawia że chce się zostać w tym mieście trochę dłużej.

  • pomnik generała Antonio José de Sucre pomnik generała Antonio José de Sucre (KM)
  • Katedra Katedra (KM)
  • Katedra Katedra (KM)
  • Sucre Sucre (KM)
  • jedna z tysięcy ulic Bolivara w Boliwii - tutaj ta w  Sucre jedna z tysięcy ulic Bolivara w Boliwii - tutaj ta w Sucre (KM)