Autor Jacub
subskrybuj autora
(subskrybuje: 0 osób)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 30 (+128/-1)
Komentarze 0 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

07/08/11 publiczna

Mazatlan

Witamy w północno-zachodniej części wybrzeża Meksyku

Mazatlan w indiańskim języku nahuatl oznacza "miejsce jelenia". Nie wiadomo skąd wzięło się określenie, ale jedno można powiedzieć ze stuprocentową pewnością - Mazatlan to świetnie prosperujący kurort i najważniejsza przystań i port na zachodnim wybrzeżu Meksyku.

Kwitnie tutaj "przemysł" krewetkowy - większość eksportuje się do Ameryki Północnej. Przy plażach jest wiele knajp, które oferują owoce morza, jednak o wiele lepiej zjeść gdzieś w głębi miasta ze względu na kolosalną różnicę cen.

Starsza część miasta koncentruje się wokół zabytkowej, XIX wiecznej katedry i Plaza Principal. Duża część turystów spędza czas w tzw. Zona Dorada (Złota Strefa), czyli długim skupisku hoteli, restauracji i sklepów około 3 kilometrów od starej części miasta. Mieści się tu również bardzo dobrze zaopatrzone Centro de Artesanias (Centrum Rzemieślniczne).


Kawałek dalej na południe, w pobliżu Playa del Norte warto udać się do Acuario Mazatlan, gdzie żyje około 200 gatunków ryb. Dla odważniejszych - miejscowe agencje turystyczne organizują wyprawy do dżungli...


 

  • 1 1 (w)
  • 2 2 (w)