Autor Jacub
subskrybuj autora
(subskrybuje: 0 osób)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 30 (+128/-1)
Komentarze 0 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Dębki

Polskie morze ciągle w modzie

Dębki to mała miejscowość nad Morzem Bałtyckim położona między Karwią i Białogórą.
Większa część Dębek znajduje się w lesie, z kolei plaża jest jedną z najpiękniejszych nad Bałtykiem.

Co roku zjeżdżają tu setki turystów: zwyczajnych, młodych imprezowiczów jak i rodzin z dziećmi, co nie znaczy, że dochodzi do nieporozumień. Wszystko odbywa się w pełnej symbiozie. Ci pierwsi w ciągu dnia wylegują się na plaży i czekają na zapadnięcie zmroku: wtedy odwiedzają kluby i bawią się do białego rana. Z kolei rodzice z dziećmi idą spać wcześniej, żeby z samego rana wyruszyć na plaże i stoczyć batalię o jak najlepsze miejsce na leżak i ręcznik. W tym samym czasie młodzi śpią zamroczeni alkoholem. Żadnego konfliktu interesów…

Z czystym sumieniem mogę polecić Dębki jako miejscowość godną wakacyjnego odpoczynku. Kąpiele w Bałtyku, świeże ryby i spacery po lesie – te elementy tworzą relaksacyjną mieszankę.
 

3 3 (an)

 

Jeśli chodzi o nocleg, mamy do wyboru któryś z pensjonatów, czy domków, albo namiot; osobiście preferuje to drugie ze względu na klimat i niższe koszty.

W Dębkach znajduje się kilka klubów. Najbardziej znane to: Cooler, Beach Bar i Heineken. Jedyne, czego należy się wystrzegać, to odwiedzanie tych miejsc w weekendy: wtedy zjeżdżają się tu z pobliskich miast amatorzy przyciemnionych szyb, muzyki techno i żelu na włosach, którzy lubią rozwiązywać problemy pięścią. Poza tym jest bardzo spokojnie.

Na końcu Dębek płynie wpadająca do morza rzeka Piaśnica: to tam możemy podziwiać niezapomniane zachody słońca…

  • 1 1 (an)
  • 2 2 (an)