KomentatorAutorWydawca hejtuanek
subskrybuj autora
(subskrybuje: 1 osoba)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 182 (+119/-0)
Komentarze 38 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

29/08/12 publiczna
W temacie: Warszawa

Lody na patyku

Słodkości domowej roboty w centrum Warszawy

Moda na malutkie knajpki z pysznym jedzeniem trwa i nowe miejsca w Warszawie kiełkują jak szalone. Ale czegoś takiego jeszcze nie było (albo może ja po prostu wcześniej na takiego miejsce nie trafiłam?).

Na ul. Lipowej tuż obok Biblioteki Uniwersyteckiej powstała mini knajpka o wdzięcznej i wiele mówiącej nazwie Lody Na Patyku. Zwabiona szumem, jaki powstał przy jej otwarciu, zajrzałam tam i ja.

W knajpce można kupić, jak sama nazwa wskazuje, domowej produkcji lody na patyku! Lody występują w dwóch rozmiarach (małe - 3 zł, duże - 5), w różnych kształtach i smakach - między innymi pomarańczowe, owoce leśne, malinowe, marakuja, śmietankowe, śmietankowo-cytrynowe, czekoladowe, miętowe... Każdy smak można dostać w różnych polewach (biała, mleczna, czarna czekolada, kawa i inne), każda polewa ozdobiona jest posypką (czekoladową, z orzechów włoskich, pistacji...).

Ten mix sprawia, że trudno trafić na dwa identyczne lody. Ja jadłam śmietankowe w polewie z białej czekolady, posypane pistacjami, za drugim razem malinowe w czekoladzie z orzechami włoskimi. I tak jak zwykle nie przepadam za słodyczami... - to tym razem: mniam, palce lizać.

Lody na patyku Lody na patyku (Anna Ciepiela)

Lody na patyku to knajpka dwupiętrowa - na dole znajdziemy stoisko z lodami, na górze stoliki, prosecco lane za 5 zł, lunchowe przekąski. Wszystko utrzymane w jasnych barwach i wakacyjnym klimacie. Bardzo przyjemnie.

Lody na patyku Lody na patyku (Anna Ciepiela)