KomentatorAutorWydawca hejtuanek
subskrybuj autora
(subskrybuje: 1 osoba)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 182 (+119/-0)
Komentarze 38 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

08/11/11 publiczna
W temacie: Warszawa

Cafe Spokojna

Sztuka spokojnego jedzenia

Kiedy w opuszczonym budynku przylegającym do Akademii powstała kolejna restauracja, nie wróżyłam jej sukcesu. Ileż to już barów studenckich, kafeterijek, chciało przygarnąć głodnych studentów i zbić na nich kokosy. Cafe Spokojna jako pierwsza postawiła na klientów z zewnątrz. I na jakość a nie cokolwiek, bo i tak będzie lepsze niż z automatu.

Wydaje mi się (a pizz w życiu jadłam parę), że to najlepsza pizza w Warszawie. Ciasto cienkie, ale nie rozpadające się, chrupie i nie zapycha. Świeże dodatki i oryginalne kompozycje nie pozwalają się znudzić. A do tego pyszne sosy. No i oczywiście najważniejszy atrybut modnej knajpy - piwo z małego browaru. Z pizz szczególnie polecam tę z bakłażanem, fetą i pomidorami, świetnie pasuje do niej sos czosnkowy.

Ceny nie powalają w żadną stronę. Studenci i pracownicy ASP mają zniżkę (pewnie warunek Akademii). Miejsce wprawdzie na końcu świata i już nie raz wracając z uczelni zdarzało mi się kierować zagubionych amatorów dobrego jedzenia (Nie, nie zabłądzili Państwo, tak, na końcu tej długiej, pustej i ciemnej uliczki, po lewej stronie brama, potem przez dziedzińczyk...) - ale póki co się trzyma i oby tak dalej.

(Menu i więcej informacji na stronie)


Warto wiedzieć:
Miejsce przyjazne dzieciom (gry, zabawki)
Miejsce przyjazne sztuce (wystawy i sąsiedztwo galerii ASP)
Nie można płacić kartą
Latem stoliki wystawiane są też na zewnątrz, ale zimą warto zarezerwować miejsce, bo na raz mieści się w środku może z 25 osób.

  • Spokojna Spokojna (Anna Ciepiela)
  • Spokojna - Idź w stronę światła! Spokojna - Idź w stronę światła! (Anna Ciepiela)

Mówi się o tym we wpisach (lub komentarzach do nich):