KomentatorAutorWydawca hejtuanek
subskrybuj autora
(subskrybuje: 1 osoba)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 182 (+119/-0)
Komentarze 38 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

11/05/12 publiczna
W temacie: Oviedo i okolice

Nocleg w Oviedo

Schronisko młodzieżowe

Jadąc do Oviedo nie miałam zarezerwowanego noclegu. Uznałam, że dojadę na miejsce i wtedy zacznę się o to martwić - rozejrzę się, popytam, zajrzę do informacji turystycznej. Jednak, kiedy godzina mojego przyjazdu się opóźniała, zaczęłam nieco paniczne poszukiwania internetowe.

Zależało mi na czymś niedrogim, więc poszukiwania rozpoczęłam od hosteli. Okazało się, że nie jest tak różowo, jak myślałam. Hostele okazały się być dość drogie (jak na hostele) i w dość słabym stanie - jeśli w ogóle były w nich miejsca.

W końcu, skierowana na ten trop przez jakiegoś przyjaznego Oviedańczyka, znalazłam telefon i adres schroniska młodzieżowego, które okazało się strzałem w dziesiątkę.

Albergue Juvenil Ramón Menendez Pidal znajduje się w zachodniej części miasta, przy samym uniwersytecie. Nie jest to ścisłe centrum, ale Oviedo jest nieduże i z Albergue można się dostać we właściwie każde miejsce w nie dłużej niż 30 minut piechotą.

Ceny noclegu są wyznaczone w prosty sposób - osoby poniżej 30 roku życia płacą 22 euro, starsi 30 euro. Cena obejmuje noc ze śniadaniem (szwedzki bufet), mi trafił się pokój dwuosobowy z własną łazienką. Schronisko jest nowoczesne, bardzo zadbane i ogromne, trudno mi sobie wyobrazić, żeby zabrakło w nim miejsca dla zbłąkanego wędrowca.

Na terenie schroniska znajduje się duża jadalnia, pokój komputerowy, gdzie można skorzystać z internetu, pokój wspólny. Niedaleko mieści się też uniwersyteckie centrum sportowe - z basenem, kortami i boiskami.

Budynek z zewnątrz wygląda tak:

(Google Street View)

Adres schroniska: Avenida Julián Clavería 14.

Telefon, pod którym można dokonać rezerwacji: +34 985 966 570.
Adres e-mail: residjmp@princast.es.

Recepcja jest czynna 24h, więc jeśli nawet dotrzemy późno w nocy, zawsze znajdzie się ktoś, kto nas wpuści.

  • (Okolice Albergue)