subskrybuj autora
(subskrybuje: 0 osób)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 10 (+27/-0)
Komentarze 1 (+0/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Najtańszy nocleg w Bergamo

O (nie) wyspaniu się bez płaceniaZostało mi 15 euro, miałam do wyboru zwiedzenie Mediolanu lub opłacenie kolejnej nocy w hostelu. Oczywiście wybrałam to pierwsze! Lot z Bergamo miałam w środę o godzinie 9.00, zatem zdecydowałam, że cały wtorek poświęcę na Milano, a noc spędzę już na lotnisku.

Na forach internetowych znalazłam sporo wpisów na temat spania na lotnisku w Bergamo. Opinie były dwojakie: negatywne i koszmarnie negatywne. Jednak z powodu braku gotówki, nie miałam innego wyjścia. Na forach, które odwiedziłam wszyscy radzili przybyć odpowiednio wcześniej, aby zarezerwować sobie wygodną miejscówkę na ławce. Tak też zrobiłam.

O 21 przybyłam na lotnisko. Wybrałam sobie „wygodną” ławeczkę, zjadłam kilka ciastek, położyłam plecak pod głowę i zasnęłam. Nie było aż tak źle. Kiedy otworzyłam oczy kilka godzin później ujrzałam mnóstwo ludzi- na ławkach i na podłodze. Wszyscy smacznie sobie spali. Druga część lotniska została zamknięta na czas sprzątania, na szczęście nie była to część, w której przebywałam. Około godziny 3 nad ranem, uroczy Włoch zaczął przeraźliwie na nas krzyczeć i pokazywać ręką, że musimy się przejść do drugiej części lotniska, bo teraz chcą posprzątać tę część lotniska.

Czym prędzej zabrałam mój plecak i pobiegłam zająć sobie równie wygodną ławkę. Nie było już tak łatwo, niektórzy byli szybsi. Uff...mam swój zakątek. Położyłam się wygodnie, kiedy podszedł do mnie ten sam Italiano i kazał usiąść na ławce, a nie na niej leżeć.

Już 4, tylko kilka godzin do odlotu samolotu. Akurat ułożę kilka razy pasjansa, zjem coś, umyję zęby i mogę wracać do Polski. Wszystko byłoby idealnie. Lotnisko w Bergamo okazało się nie takie złe, gdyby nie sms, którego dostałam dwie godziny później, kiedy już odliczałam minuty do odlotu „Gracja powodzenia życzę, Okęcie jest zamknięte do godziny 18.00”
 
Notatki o podobnych miejscach: