Zarejestruj się

19/10/11 publiczna
W temacie: to i owo z Vitorii Gazteiz

Jarmark średniowieczny w Vitorii Gasteiz

O tym jak przenosimy się w czasie

Czas: od 28/09/12 do 30/09/12
Miejsce: Vitoria Gasteiz
Wysyłanie zgłoszeń tylko po zalogowaniu.

Co roku, w ostatni weekend września, Stare Miasto w Vitorii przenosi się w czasy średniowieczne i uczestniczy w wielkim święcie - Targu Średniowiecznym.
Do miasta zjeżdżają kupcy, ubrani na modłę średniowieczną, oferując mieszkańcom przeróżne wyroby.

 

Targ średniowieczny Targ średniowieczny (euskera)

 

Znajdziemy tam warsztaty rękodzielnicze np. szewski, tkacki, ceramiczny, są i piekarnie, gdzie "na miejscu" wypiekany jest chleb i można obserwować ten proces.

 

Targ średniowieczny Targ średniowieczny (euskera)

 Są i stragany z różnymi ziołami, przyprawami, z wyrobami cukierniczymi, są i miejsca, gdzie słychać muzykę średniowieczną.
Organizowany jest również pokaz ptaków drapieżnych.
Dzieci też mają swoje atrakcje - przejazd po Starym Mieście "osiołkową" karawaną, doglądanie zwierząt (kaczek, kóz, kur, gęsi, koni) w ich zagrodach, nastolatkowie mogą spróbować swoich sił w grach  zręcznościowych.

 

Targ średniowieczny Targ średniowieczny (euskera)

 

W czasie tego 3-dniowego święta po mieście "błąkają" się trupy teatralne, przebierańcy, którzy uatrakcyjniają uliczny klimat.


 

Targ średniowieczny Targ średniowieczny (euskera)

 

Jest też specjalny placyk, gdzie mieszczą się tylko stragany z jedzeniem i piciem, można się uraczyć winem i mięsiwem pieczonym na rożnie.
Największą atrakcją jest chyba pokaz turnieju rycerskiego, który przyciąga tłumy chętnych do zobaczenia, jak kiedyś wyglądały walki rycerzy.

Każdego roku, totalnie wciągnięta w średniowieczny klimat, łapię się na tym, iż chciałabym się napić miodu pitnego. Ale to polska tradycja a tutaj mogę zadowolić się winem.

  • Targ średniowieczny Targ średniowieczny (euskera)