Wydawca cerretalto
subskrybuj autora
(subskrybuje: 0 osób)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 5 (+4/-0)
Komentarze 16 (+16/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Atelier Amaro

8 momentów i parę dodatków

Do Atelier Amaro udaliśmy się w szerszym gronie na początku września, między innymi by sprawdzić na ile takie zadęcie może być warte swojej ceny. No i warto było! Ale na opiniach MM i Markiza jeszcze się nie zawiodłem :). Była ogólna zgoda, że wśród 8 dań i paru przystawek może parę było nieco słabszych lub słabiej dobranych, ale nie było fopa.

Nie zrobi się łatwo wielu z tych dań w domu - kuchnia molekularna, wielogodzinne gotowanie w niskiej temperaturze, trudno dostępne składniki. Mniam mniam, sporo do dziś pamiętam, nawet to, że wina się wyprostowały od drugiej tury, no może od trzeciej :).

Wszystko z polskich sezonowych produktów, przypraw, jadalnych kwiatków. Fantastyczny chleb z popiołem, ogon wołowy w rosole, sieja w zieleni z begonią. Może śledź był niezbyt typowy, ale ciekawy. A pierś dzikiej kaczki chyba pierwszy raz w życiu zeżarłem razem ze skórką :). A pewnie byłaby jeszcze lepsza w towarzystwie większej dawki kwasowych owoców. Ciekawe opowieści przed każdym daniem, świetna praca i synchronizacja kelnerów, ogólnie bez nadmiernej celebry. A Mistrza akurat nie było.

Fotki z fona - prawdę mówiąc jestem zdziwiony, że nieźle wyszły :).

Mówi się o tym we wpisach (lub komentarzach do nich):


Ostatnio komentowane notatki autora:
30/10/2013 cerretalto

Tool 2013 live

Lateralus
2 komentarze, ostatni z 31/10/2013 od cerretalto
25/10/2013 cerretalto

Arthur Brown

Piosenka aktorska inaczej ;)
2 komentarze, ostatni z 25/10/2013 od bt