KomentatorAutorWydawca AgnesO
Agnieszka Ostrowska
subskrybuj autora
(subskrybuje: 3 osoby)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

agnieszka.ostrowskaa@gmail.com
Wpisy:
Notatki 282 (+298/-0)
Komentarze 147 (+44/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

04/04/14 publiczna

Zielona pietruszka zamiast kawy

Uwielbiam pietruszkę, ale wiem, że są tacy, którzy jej nie znoszą. Ciekawe, co powiedzą na pietruszkę w wydaniu cytrusowym i orzeźwiającym. Pisząc notatkę o arabskich przekąskach, napomknęłam o Tabbouleh - kwaśnej sałatce z pietruszki. Smak pietruszki w tym daniu jest zupełnie inny niż ten, z którym się najczęściej spotykamy. Podobnie z pietruszkowymi koktajlami.

(AgnesO)

Dziś rano zrobiłam dwa pietruszkowe smoothie. Jeden z kiwi, drugi z truskawkami. O poranku dają energię na cały dzień. Idealnie zastępują kawę!

Zrobienie pietruszkowego smoothie, zajmuje kilka minut. Wystarczy zblendować: dwa owoce kiwi, pęczek pietruszki, pół szklanki wody, opcjonalnie sok z połówki cytryny i imbir. Wyszło pyszne zielone i kwaśny koktajl. To samo zrobiłam z truskawkami zamiast kiwi.

(AgnesO)

Pietruszkę można łączyć właściwie ze wszystkim. Świetnie nadaje się awokado, banan, a nawet sama woda i sok z limonki lub cytryny oraz imbir dla wzmocnienia. Pysznie smakuje też smoothie... szpinakowo-pietruszkowe. Dla kogoś, kto nie jest przyzwyczajony do takich cudów, może wydawać się to zbyt warzywne i trudne do przełknięcia połączenie w koktajlu, ale zapewniam że jest znakomite. Wracając jednak do owoców, pietruszka świetnie się z nimi komponuje i daje oryginalny, orzeźwiający smak. Przede wszystkim jest jednak bardzo zdrowa i wzmacniająca. Dla lubiących koktajle na słodko, polecam dodać trochę miodu. :)

Ostatnio komentowane notatki autora:
05/03/2014 AgnesO

Słodki crème brûlée

3 komentarze, ostatni z 02/04/2016 od Mis_Paskownik
25/10/2013 AgnesO

Paryż na fotografiach

4 komentarze, ostatni z 07/03/2016 od pinot