KomentatorAutorWydawca AgnesO
Agnieszka Ostrowska
subskrybuj autora
(subskrybuje: 3 osoby)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

agnieszka.ostrowskaa@gmail.com
Wpisy:
Notatki 282 (+298/-0)
Komentarze 147 (+44/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Wyspa Marstrand

gdzie wypoczywają bogaci Szwedzi

W przeciwieństwie do wysp Styrsö czy Vrångö, Marstrand przyciąga wielu turystów. Uchodzi też za wyspę bogaczy, którzy spędzają na niej całe lato w swych wakacyjnych willach. Wcale mnie nie dziwi, że wybrali oni na wypoczynek właśnie tę wyspę.

Marstrand znajduje się na północny zachód od Göteborga, w gminie Kungälv. Żeby dostać się na wyspę z Göteborga, należy dokupić bilet na drugą strefę w momencie przekraczania gminy Kungälv. Cena biletu to około 35 koron (ok. 15zł). Do tego momentu, możemy jechać na przykład z przystanku Hjalmar Brantingsplatsen, na bilecie 1-dniowym, 3-dniowym lub miesięcznym. Gdy wysiądziemy z autobusu, zostaje nam jeszcze prom płynący 2 minuty z miasta Marstrand na wyspę. Koszt biletu w obie strony to 25 koron (ok. 10zł). 

Na Marstrand znajdziemy sklepy i restauracje, które raczej odstraszają cenami. Jednak nie ma to większego znaczenia gdy chodzi nam o piękne widoki i miejsce do plażowania i pływania. Dodatkową atrakcją jest Twierdza Carlstens Fästning.

Marstrand jest idealnym miejscem do żeglowania. To tu odbywa się Match Cup Sweden, zawody żeglarskie wchodzące w skład World Match Racing Tour, które gromadzą najlepsze ekipy żeglarskie na świecie.

(AgnesO)

(AgnesO)

(AgnesO)

(AgnesO)

(AgnesO)

Twierdza Carlstens Fästning Twierdza Carlstens Fästning (AgnesO)

(AgnesO)

(AgnesO)

(AgnesO)

(AgnesO)

Mówi się o tym we wpisach (lub komentarzach do nich):


Ostatnio komentowane notatki autora:
05/03/2014 AgnesO

Słodki crème brûlée

3 komentarze, ostatni z 02/04/2016 od Mis_Paskownik
25/10/2013 AgnesO

Paryż na fotografiach

4 komentarze, ostatni z 07/03/2016 od pinot