KomentatorAutorWydawca AgnesO
Agnieszka Ostrowska
subskrybuj autora
(subskrybuje: 3 osoby)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

agnieszka.ostrowskaa@gmail.com
Wpisy:
Notatki 282 (+298/-0)
Komentarze 147 (+44/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

26/12/13 publiczna

Regifting

czyli co zrobić z niechcianym prezentem

Na pewno każdy z Was dostał kiedyś niedopasowany prezent, który nie był potrzebny i nigdy z niego nie skorzystaliście. Pewnie czasami bywa i tak, że prezentowa niespodzianka jest tak bardzo niechciana, że ląduje w śmieciach. To już skrajna sytuacja, ale podobno wciąż tak się dzieje. Sama rzadko kiedy dostaję niechciane prezenty, ale zdarzyło się tak raz czy dwa. Nigdy nie wylądowały one w śmieciach, ale w szafce. Chowałam je głęboko aby już prawdopodobnie nigdy do nich nie wrócić. Jest na to inny sposób.

Gifts Xmas Gifts Xmas (Kelvin Kay/http://simple.wikipedia.org/wiki/File:Gifts_xmas.jpg)

Niechciany przez nas prezent może przecież przydać się komuś innemu. Jeśli nie mamy możliwości zwrócić go do sklepu, warto sprezentować go innej osobie. Zjawisko przekazywania prezentów dalej, nazywany jest regiftingiem. Przecież ostatecznie chodzi o to, żeby sprawił przyjemność, więc jeśli nie nam, to komuś innemu.

Jeśli wśród znajomych, nie znajdziemy chętnego na nowy czajnik, książkę którą już mamy albo piżamę, która nam nie pasuje, można też po prostu spróbować tę rzecz sprzedać. Jest to jednak pewna ostateczność i warto też w takiej sytuacji pomyśleć o ludziach, którym jakaś zwykła rzecz, której nie chcemy, może bardzo pomóc i sprawić prawdziwy prezent. Na TEJ stronie uzyskamy informacje, na temat tego, gdzie oddać niechciane prezenty, bardziej potrzebującym. Co roku w Święta, prawdopodobnie w większości miast w Polsce, organizowane są też świąteczne paczki albo najbardziej znana Szlachetna Paczka. Można w ten sposób przekazać w przyszłym roku prezent, który otrzymaliśmy w tym, o ile nie jest to prezent o krótszej przydatności.

 

Ostatnio komentowane notatki autora:
05/03/2014 AgnesO

Słodki crème brûlée

3 komentarze, ostatni z 02/04/2016 od Mis_Paskownik
25/10/2013 AgnesO

Paryż na fotografiach

4 komentarze, ostatni z 07/03/2016 od pinot