KomentatorAutorWydawca AgnesO
Agnieszka Ostrowska
subskrybuj autora
(subskrybuje: 3 osoby)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

agnieszka.ostrowskaa@gmail.com
Wpisy:
Notatki 282 (+298/-0)
Komentarze 147 (+44/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Obiady jak u mamy

w Barze Prasowym

Moda na bary mleczne trwa. I nie ma co się dziwić - każdy ma czasem ochotę na pyszne domowe obiadki za fajną cenę. Tak właśnie można zjeść w Barze Prasowym - dobrze i tanio, a do tego w miłej atmosferze.

(AgnesO)

Prasowy przy Marszałkowskiej 10/16 to legendarne warszawskie miejsce. Istnieje od 1954 roku! Zamknięty został w 2011, aby dwa lata później znów otworzyć swe podwoje w klasycznej, ale jednak unowocześnionej odsłonie. W Prasowym czuję się jak na schludnej stołówce z nowoczesnymi elementami. Dwie sale, dużo stolików z turkusowymi oldschoolowymi krzesłami. Menu wypisane jest kredą na tablicy. Mamy klasyczne mleczne pozycje, jak pierogi, naleśniki, kluski leniwe, a wszystko to w okolicy 6 zł. Oprócz tego codziennie przygotowywane są nowe dania mięsne. Przy okazji pierwszej wizyty, skusiłam się na klopsy w sosie pomidorowo-paprykowym, do tego puree ziemniaczane, surówka z kiszonej kapusty i kompot. Całe danie kosztowało niecałe 15 zł. Ostatnio z kolei wybrałam pomidorową (1,50 zł) i ruskie pierogi (6 zł). Pomidorowa pyszna, domowa i intensywna w smaku, co przypominało mi wersję mojej babci. Pierogi też nie zawiodły. Pysznie smakowała też potrawka z kurczaka w sosie koperkowym.

(AgnesO)

Jedno co może odstraszać, to kolejki do baru. Ogonek ciągnie się aż za drzwi mleczaka, ale na szczęście idzie całkiem sprawnie. Nie można płacić kartą, ale kto by chciał płacić kartą w barze mlecznym? ;) Duże wrażenie zrobiła na mnie młoda dziewczyna z dredami wydająca obiady. Jej niski tembr głosu, pozwalał na wywoływanie klienta, które niczym nie różniło się od tego, jakie chyba zwykle słyszało się kilkadziesiąt lat temu w takich miejscach.

Ostatnio komentowane notatki autora:
05/03/2014 AgnesO

Słodki crème brûlée

3 komentarze, ostatni z 02/04/2016 od Mis_Paskownik
25/10/2013 AgnesO

Paryż na fotografiach

4 komentarze, ostatni z 07/03/2016 od pinot