KomentatorAutorWydawca AgnesO
Agnieszka Ostrowska
subskrybuj autora
(subskrybuje: 3 osoby)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

agnieszka.ostrowskaa@gmail.com
Wpisy:
Notatki 282 (+298/-0)
Komentarze 147 (+44/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

24/06/14 publiczna

Kot Simona

Kiedy zwierzę to najlepsza inspiracja

Każdy kto ma jakieś zwierzę wie, że może ono dostarczyć nie mniej wrażeń niż dobry film. Uwielbiam obserwować mojego psa i z jego reakcji, zachowań i min wymyślać scenariusze, które siedzą w jego głowie. Co chciałby mi powiedzieć? Czy właśnie ze mnie kpi? Czy jest obrażony? Czy ma ochotę sie kłócić? Czasami takie dopowiadanie wypowiedzi dopasowane do jego zachowań, doprowadzało mnie i moją mamę do łez. Ze śmiechu oczywiście. Myślę, że podobnie było z Simonem Tofieldem.

(AgnesO/z książki "Kot Simona kontra reszta świata" autorstwa Simona Tofielda)

(AgnesO/z książki "Kot Simona kontra reszta świata" autorstwa Simona Tofielda)

Simon Tofield to brytyjski twórca animacji. Inspiracją dla stworzenia jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci na świecie był... jego kot Hugh. Pewnego ranka, Hugh przyszedł do swego pana prosić o jedzenie. Właściwie nie prosić, a żądać - jak na kota przystało. Trącając za nos i uszy, Hugh domagał się nakarmienia. Simon obserwując całą tę sytuację, postanowił stworzyć film. Tak powstała pierwsza animacja na YouTube pt. "Cat Man Do". Było to w 2008 roku.

Dziś Simon Tofield ma na koncie około czterdzieści filmów na oficjalnym kanale na YouTube. Ogląda go codziennie kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. Co ciekawe, głos kota Simona podkłada sam Simon Tofield.

Rok po wypłynięciu pierwszego filmu do Internetu, Tofield zdecydował się na wydanie ilustrowanej książki pt. "Simon's Cat: In His Very Own Book". W kolejnych latach, wydawał nowe, a dziś są już cztery główne serie o przygodach kota Simona. W każdej z nich, kot Simona zmaga się z przeciwnościami codziennego życia, a jego ulubione czynności to oczywiście jedzenie i spanie. Z tych pobocznych można wymienić także częste wpadanie w tarapaty i słodkie uprzykrzanie życia Simonowi.

Dziś Simon Tofield ma cztery koty. Są to Hugh, Jess, Maisy oraz Teddy. Z taką ilością inspiracje spotyka zapewne na każdym kroku:)

Ostatnio komentowane notatki autora:
05/03/2014 AgnesO

Słodki crème brûlée

3 komentarze, ostatni z 02/04/2016 od Mis_Paskownik
25/10/2013 AgnesO

Paryż na fotografiach

4 komentarze, ostatni z 07/03/2016 od pinot