KomentatorAutorWydawca AgnesO
Agnieszka Ostrowska
subskrybuj autora
(subskrybuje: 3 osoby)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

agnieszka.ostrowskaa@gmail.com
Wpisy:
Notatki 282 (+298/-0)
Komentarze 147 (+44/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Göteborgs konstmuseum

Göteborg jest pełen atrakcji, o czym więcej będę pisała jeszcze w tym tygodniu. Jedną z nich jest Göteborgs konstmuseum. Jeśli jesteście spragnieni dużej dawki kultury, szczególnie tej skandynawskiej, to Göteborgs konstmuseum jest idealnym miejscem.

(AgnesO)

Göteborgs konstmuseum to po prostu Muzeum Sztuki w Goteborgu, które posiada największe zbiory sztuki skandynawskiej w Szwecji. Jednak oprócz dzieł nordyckich, w zbiorach muzeum znajdują się także prace takich sław jak Pablo Picasso, Claude Monet czy Vincent van Gogh. Aktualnie w Konstmuseum otwarta jest wystawa zawierająca dzieła Vincenta van Gogha, Paula Gauguina and Émile Bernarda. Potrwa na do 19 października.

Na terenie muzeum znajduje się fantastyczna księgarnia, w której można dostać unikatowe albumy malarskie i fotograficzne oraz sprawić prezent gadżetomanom i fanom sztuki.

Przy Göteborgs konstmuseum znajduje się Hasselblad Centre, któremu niegdyś poświęciłam jedną z notatek. Muzeum Sztuki to klasyczny przykład nordyckiego klasycyzmu. Budynek wybudowany w latach 20-tych ubiegłego wieku, widać z daleka bo wyróżnia się swą charakterystyczną żółtą barwą i monumentalnym charakterem. Łatwo do niego dojechać, ponieważ z samego centrum, czyli przystanku Brunnsparken, w 10 minut dojeżdżają autobusy i tramwaje. 

Wstęp do muzeum jest za darmo dla tych, którzy nie ukończyli 25 roku życia. Dla pozostałych cena biletu to 40 koron, czyli około 15zł. Wszelkie dodatkowe informacje znajdziecie na oficjalnej stronie muzeum.

Ostatnio komentowane notatki autora:
05/03/2014 AgnesO

Słodki crème brûlée

3 komentarze, ostatni z 02/04/2016 od Mis_Paskownik
25/10/2013 AgnesO

Paryż na fotografiach

4 komentarze, ostatni z 07/03/2016 od pinot