KomentatorAutorWydawca AgnesO
Agnieszka Ostrowska
subskrybuj autora
(subskrybuje: 3 osoby)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

agnieszka.ostrowskaa@gmail.com
Wpisy:
Notatki 282 (+298/-0)
Komentarze 147 (+44/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

07/10/13 publiczna

Fotografie rodzinne z minionej epoki na blogu

Polska Ludowa to znakomity projekt fotograficzny Jacka Malinowskiego. Autor prezentuje zdjęcia z rodzinnych archiwów na swoim blogu. Wszystkie znajdujące się fotografie wykonane zostały przed rokiem 1989. Jest to przekrój znakomitych prywatnych analogowych zdjęć rodziny. Na przestrzeni lat (czy w tym przypadku na przestrzeni postów) widzimy jak zmieniają się członkowie rodziny. Czujemy jakbyśmy oglądali znalezione na strychu zdjęcia nieznanych ludzi, a jednak przypominają nam własne pamiątkowe fotografie rodziców albo dziadków.

Zdjęcia, oprócz tego że utrwaliły ważne, ale też całkiem zwykłe momenty w życiu rodziny, mogą być świetnym przedmiotem analizy antropologicznej. Można z nich odczytać miejsca, w jakich zostały zrobione, a nawet czy są to lata 70-te, czy 80-te. Charakterystyczny ubiór ludzi, wnętrza, przedmioty znajdujące się w domach wskazują na to, gdzie i kiedy mogły zostać wykonane.

Polska Ludowa to wspaniały projekt obcych ludzi, przywołujący własne wspomnienia. W 2013 roku zdjęcia zostały wystawione podczas łódzkiego Fotofestiwalu, w ramach bloku Archiwa i amatorzy.

Ostatnio komentowane notatki autora:
05/03/2014 AgnesO

Słodki crème brûlée

3 komentarze, ostatni z 02/04/2016 od Mis_Paskownik
25/10/2013 AgnesO

Paryż na fotografiach

4 komentarze, ostatni z 07/03/2016 od pinot