AutorWydawca AC
subskrybuj autora
(subskrybuje: 1 osoba)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 41 (+63/-0)
Komentarze 9 (+1/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Venice, Kalifornia, USA

Każdy kraj ma swoją Wenecję

Venice w Kalifornii najczęściej kojarzy się z plażą (Venice Beach), lecz o tym już było w notatce „Santa Monica”, dlatego kilka słów o tej innej, trochę bardziej weneckiej stronie Venice, ponieważ tu też są kanały. Sieć kanałów została skonstruowana na początku XX w. przez Abbot’a Kinney’a, który po powrocie z Wenecji (Włochy) zapragnął stworzyć podobne miejsce z kanałami, gondolami, molem i innymi atrakcjami.

Niestety do naszych czasów, z różnych powodów, przetrwał tylko niewielki fragment z tego projektu. Lecz jest to bardzo inne i przyjemne miejsce na spacer, wzdłuż kanałów poprzecinanych malowniczymi mostkami. Także domy, te oryginalne z początku minionego wieku oraz te odnowione, to przykłady ładnej architektury. Dziś to miejsce restauracji, studiów projektowych, filmowych, gdzie wiele osób chciałoby zamieszkać. Tą część Venice odnajdziecie między Strongs Dr. – S Venice Blvd – 28th Ave – Ocena Ave.

Niestety zdjęcia tylko z plaży ponieważ tym razem nie udało nam się dotrzeć tam na spacer z powodu niedzielnych korków. I to taka moja sugestia, aby odkrywanie plaż Los Angeles i dalej (Venice, Santa Monica, Malibu) zaplanować raczej na jakiś dzień tygodnia, ponieważ tak jak nad każdą dużą wodą bywa, w weekendy każdy chce tam odpocząć.
 

Mówi się o tym we wpisach (lub komentarzach do nich):