AutorWydawca AC
subskrybuj autora
(subskrybuje: 1 osoba)

subskrybuj autora, jeśli chcesz otrzymywać informacje o jego nowych notatkach.

Wpisy:
Notatki 41 (+63/-0)
Komentarze 9 (+1/-0)
RSS RSS
Zarejestruj się

Trzy „teatry” na jednej słynnej ulicy

Movie theatre = kino, miejsce na przedstawienia i spektakle, Hollywood Boulevard = gwiazdy.

Notatka “Hollywood – niebajkowo o City of Angels"  http://beta.bywajtu.pl/tablica... to prawie wszystko co można napisać o słynnej ulicy, która, zgadzam się w 100% jest jednym z większych rozczarowań Los Angeles. Lecz pewnie takiego rozczarowania trzeba doświadczyć samemu bo Hollywood Boulevard należy do obowiązkowych miejsc na turystycznej mapie tego miasta.

Jednak aby nie poczuć się tak całkowicie rozczarowanym to polecam uwadze Grauman’s Chinese Theatre, który znajduje się tuż obok Kodak Theatre. Pierwszą premierą, która odbyła się w Chinese Theatre był film „The King of Kings” Cecil B. DeMille. Od tego czasu było to miejsce gdzie odbyło się najwięcej prestiżowych premier filmowych, a gwiazdy pozostawiały odciski dłoni i stóp na betonowych płytach przed wejściem. Jeśli macie ochotę zwiedzić go, zobaczyć spektakl lub dowiedzieć się więcej o wydarzeniach z „czerwonego dywanu” polecam stronę www.chinesetheatres.com.

O Kodak Theatre i jego urodzie było już we wcześniej wspomnianej notatce dlatego, tylko dodam, że jeśli chcecie dowiedzieć się więcej to na stronie www.kodaktheatre.com znajdziecie wszystko o nim. Dla mnie ciekawostką jest fakt, że Kodak Theatre gości ceremonię rozdania Oskarów dopiero od 2001 roku. Gdzie odbywały się poprzednie możecie znaleźć także na stronie Kodak Theatre w zakładce „Events” → „The Academy Awards”.

Trzeci obiekt to Egyptian Theatre, tak to nie jest pomyłka egipski. W Stanach Zjednoczonych w latach 20tych XX w. zapanowała moda na Egypitan Art Deco i w tym stylu został zbudowany, także przez Grauman’a, ten właśnie „teatr”. Znajdziecie go kilka bloków od Chinese Theatre. Myślę, że to jedna z kilku rzeczy na tej długiej ulicy, którą warto zobaczyć.