Z widelcem w podróży
7 osób
Moderatorzy:
    Agata Ola

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

Madrycki Król Burgerów - Home

Całkiem blisko Calle Gran Via serwują boskie hamburgery. Kolejne danie z mojej listy must-eat.

Kolejny sierpniowy dzień w stolicy. Raul wybierał się z rodzicami na obiad do ich ulubionego miejsca z hamburgerami. Jako jego tymczasowa współlokatorka, też zostałam zaproszona. Czemu nie? Od miesiąca żywiłam się głównie rybami i owocami morza (portugalski wolontariat), na widok paelli uciekałam. A hamburgery po prostu kocham, czasami zwyczajnie muszę zjeść jednego.
 

Home ma w Madrycie trzy lokale, wszystkie w centrum, blisko słynnej Gran Vii. Mój szalony Wenezuelczyk wybrał ten przy San Marcos, gdzie czekając na niego byłam świadkiem prawdziwie hiszpańskiej awantury. Kobieta wyrzucała przez balkon ubrania, wrzeszcząc na stojącego na dole mężczyznę. Te juro que te mato! – oglądałam podobną scenę w Barcelonie. Wracając do głównego bohatera – jedzenia – było w czym wybierać, wszystko z ekologicznych produktów. To jedyne miejsce w stolicy Hiszpanii, gdzie można zjeść ekologiczne hamburgery z wołowiny, stąd też jego popularność. Siedzieliśmy nad menu w knajpie z fajnym wystrojem w amerykańskim stylu, przypominającym trochę warszawskiego Jeffsa. Z klimatyzacją, która latem w Madrycie ratuje życie. Wszystko po hiszpańsku, wobec czego trudniejsze słowa tłumaczył mi ojciec Raula, opowiadając przy okazji anegdotki o Polakach, z którymi pracował na uniwersytecie. Po naradzie złożyliśmy zamówienie, określając stopień wysmażenia mięsa.
 

Hamburgery z fast foodów nigdy nie będą już Wam smakować, jeśli spróbujecie w Home pysznego burgera z brie i marmoladą cebulową. Albo jeszcze lepiej – tego z domowymi suszonymi pomidorami, parmezanem i rukolą. Wszystkie porcje są ogromne, z dodatkiem frytek i świeżej surówki. W menu jest nawet hamburger z krewetkami, którego niestety żadne z nas nie zamówiło; są również wersje dla wielbicieli klasyki. Wegetarianie też mogą coś przekąsić, ale będę szczera – po co wegetarianin ma wejść do Home, jeśli nie ma zamiaru skosztować tego przepysznego, soczystego mięsa?
 

Kuchnia hiszpańska jest przebogata i grzechem byłoby jej nie spróbować, podróżując po tym kraju. Ale będąc w Madrycie, nie można ominąć Home. Mieszkańcy stolicy nie mogą się mylić, tłumnie odwiedzając te trzy lokale. Rezerwacja wieczorami jest absolutnie konieczna.

Oficjalna strona internetowa: www.homeburgerbar.com

  • (A.Kozłowska)