Z przymrużeniem oka
7 osób
Moderatorzy:
    pinot

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

Napięcia intelektualne w BUWie

Do 15 stycznia 2014 roku, w holu katalogowym Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego możecie zobaczyć rzeźbę-instalację "napięcia intelektualne" autorstwa Ludwiki Ogorzelec, z cyklu "Krystalizacja przestrzeni".

Ja trafiłam na wystawę całkiem przypadkiem - wpadłam do biblioteki po jakieś książki. Ku mojemu zdziwieniu przywitał mnie taki oto widok:

(Aleksandra Foryś)
Co ciekawe taki był właśnie zamysł autorki - działać przez zaskoczenie. Standardowy użytkownik biblioteki (student czy wykładowca), przyzwyczajony do widoku holu katalogowego miał zostać wyrwany z marazmu, ale też - poprzez kontakt z Dziełem - poczuć "nową energię wnętrza", dzięki czemu "jego wysiłek intelektualny wzmocniony jest o kreatywną emocję emitowaną przez ukosy napiętych nad jego głową linii". Cóż - ja siedząc przy biurku na pierwszym pietrze z widokiem na hol nie mogłam się pozbyć wrażenia, że patrzę na wielką pajęczynę z celofanu. Ale co tam - usprawiedliwia mnie to, że zawsze kiepsko mi szło zgadywanie co "autor miał na myśli". 

(Aleksandra Foryś)

(Aleksandra Foryś)

(Aleksandra Foryś)

(Aleksandra Foryś)
Podsumowując - nie wiem czy mój wysiłek intelektualny został jakoś wzmocniony - efekty mojej wizyty nie odbiegały od przeciętnej, nie doznałam żadnego olśnienia, nie wpadłam na żaden odkrywczy pomysł. Może za słabo się wzmocniłam, a może po prostu jestem odporna na nowe energie wnętrza. Trudno. Jakoś będę musiała z tym żyć...

Mówi się o tym we wpisach (lub komentarzach do nich):


Ostatnio komentowane na stronie:
20/08/2013 pinot

Płockie szyldy i tablice

2 komentarze, ostatni z 18/12/2015 od pinot
02/09/2014 pinot

Zurych to czy Porto?

quiz
4 komentarze, ostatni z 05/09/2014 od ruda
09/07/2014 Ola

Dziwne przykłady architektury

w Batumi
3 komentarze, ostatni z 10/07/2014 od Ola
28/05/2014 Ola

Rybacy

w porcie Batumi
2 komentarze, ostatni z 29/05/2014 od Ola