Z przymrużeniem oka
7 osób
Moderatorzy:
    pinot

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

03/12/13 od AgnesO

Memy Michała Torzeckiego

Memy internetowe atakują nas od kilku lat z każdej strony. Nawet jeśli nie do końca znamy ich genezę, zazwyczaj potrafimy od razu wyłapać ich znaczenie, choćby przez kontekst, w jakim są używane. Memy to współczesne kody myślowe, często zawierające kwintesencję zachowań, mechanizmów albo relacji międzyludzkich, jakie możemy zaobserwować nie tylko w internecie. Inne obrazują i komentują aktualne wydarzenia kulturalno-społeczne. O tym jak szybko się rozprzestrzeniają nie muszę nawet wspominać - każdy zna przynajmniej kilka obrazkowych memów.

Popularność zjawiska memów postanowił wykorzystać Michał Torzecki. Młody artysta brał udział w różnych artystycznych projektach, wystawach grupowych, ale też kilku indywidualnych. Jest znany także z kolektywu didżejskiego AM Radio. Jego projekt o nazwie MeMe to cykl czarno-białych obrazów, przedstawiających najbardziej znane w dzisiejszej kulturze memy, które zdominowały internetowe społeczności i głęboko wpłynęły na życie towarzyskie. Artysta postanowił połączyć popularne memy obrazkowe z memami tekstowymi, skłaniając w ten sposób do refleksji.

Hipster Cat Hipster Cat (Michał Torzecki)

Wystawa trwała przez trzy dni na ostatnim piętrze budynku przy Mysiej 3, natomiast od środy wciąż będzie można oglądać prace Michała Torzeckiego w tym samym obiekcie, w byłej pracowni Dawida Wolińskiego.

Ostatnio komentowane na stronie:
20/08/2013 pinot

Płockie szyldy i tablice

2 komentarze, ostatni z 18/12/2015 od pinot
02/09/2014 pinot

Zurych to czy Porto?

quiz
4 komentarze, ostatni z 05/09/2014 od ruda
09/07/2014 Ola

Dziwne przykłady architektury

w Batumi
3 komentarze, ostatni z 10/07/2014 od Ola
28/05/2014 Ola

Rybacy

w porcie Batumi
2 komentarze, ostatni z 29/05/2014 od Ola