W szafie
2 osoby
Moderatorzy:
    AgnesO Antisaina

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

04/02/14 od AgnesO

Polskie topmodelki

Mimo, że polski rynek modowy jest jeszcze bardzo daleko za brytyjskim czy francuskim, to jednak jako Polacy, mamy coraz częściej czym sie chwalić. Coraz więcej polskich projektantów zyskuje uznanie za granicą, gdzie ustalane są najnowsze trendy. Na listach londyńskich czy paryskich tygodni mody, możemy zobaczyć kilka polskich nazwisk, co jeszcze kilka lat temu było ewenementem. Jednak niezmiennie od wielu lat, polską wizytówką, są modelki. Często spotykane bez makijażu na lotniskach, w sklepach, przez znawców branży, którzy zaprowadzają je na szczyty.

Z miesiąca na miesiąc dowiadujemy się o coraz to nowszych polskich modelkach, które nagle stają sie twarzami zagranicznych kampanii. Słowiańska uroda jest od wielu lat wciąż bardzo pożądana na wybiegach i nie tylko, w co świetnie wpasowują się młodziutkie modelki.

Backstage Elie Saab prêt-à-porter printemps-été 2011 Backstage Elie Saab prêt-à-porter printemps-été 2011 (beyrouth/http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Backstage_Elie_Saab_pr%C3%AAt-%C3%A0-porter_printemps-%C3%A9t%C3%A9_2011_%285057304787%29.jpg)

Anja Rubik, polish model Anja Rubik, polish model (Ed Kavishe/http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Anja_Rubik_Copyright_Ed_Kavishe.JPG)
Najlepszym przykładem jest oczywiście Anja Rubik. Jej zdjęcie do agencji, podobno wysłała mama. Od co najmniej dziesieciu lat współpracuje z największymi nazwiskami. W 2012 roku, uznana została za ikonę przez portal models.com. Od niedawna jest dyrektorem artystycznym modowego 25 magazine. Swoją kariere rozpoczęła w wieku 15 lat, w warszawskiej agencji D-Vision. Dzisiaj pracuje dla najbardziej prestiżowej agencji Next. Niemal od początku kariery, pragną współpracoważ z nią najsłynniejsi projektanci i marki, jak Dolce&Gabbana, Dior, Ralph Lauren, Alexander McQueen, Marc Jacobs i wielu innych. To, za co uwielbiają ją wybiegi i aparat fotograficzny, to posągowa figura, długie, zgrabne nogi oraz dziewczęce rysy twarzy i duże niebieskie oczy. Swoją karierę Anja Rubik zawdzięcza oczywiście ciężkiej pracy i po prostu zdrowemu rozsądkowi. Gdy czyta sie wywiady z nią, widać, że mamy do czynienia z dojrzałą, konretną i inteligentą kobietą, która wie do czego dąży. Tak idealne połączenie tych wszystkich cech, rzadko zdarza sie w modelingu.

Magdalena Frąckowiak Photographed by Simon Ackerman at Elie Saab, Paris Fashion Week Fall 2011 Magdalena Frąckowiak Photographed by Simon Ackerman at Elie Saab, Paris Fashion Week Fall 2011 (Simon Ackerman/http://en.wikipedia.org/wiki/File:Magdalena_Frackowiak_.jpg)
Kolejną topmodelką, która osiagnęła szczyty w tej branży, jest Magda Frąckowiak. Pochodzi z Gdańska, a modeling miał być dla niej tylko pracą tymczasową. Jej kariera rozpoczęła się w nieco późniejszym wieku niż u Anji Rubik. Jej oryginalna i delikatna uroda, dała jej szansę na współpracę z Yves Saint Laurent i Diorem. Wielokrotnie możemy ją oglądać na okładkach Vogue czy Harper's Bazaar. Była twarzą Reserved i występowała w pokazie bielizny Victoria Secret.

Ostatnio gorącymi nazwiskami w świecie modelingu, które zyskują światową sławę są takie modelki jak Magdalena Jasek, która w sezonie jesień-zima 2013, została zaangażowana aż do 63 pokazów. Doceniło ją także models.com. Świetnie zapowiadającą się modelką jest także Natalia Siódmiak, która pracuje jako modelka od kulki lat, ale dopiero w ubiegłym roku, jej talent został odkryty i zaangażowano ją do pokazu Givenchy. Była też jedyną Polką w pokazie Paris-Dallas Chanel.

Na taką karierę modelki trzeba sobie zapracować. Najtrudniejsze jest to, aby utrzymać swoją pozycję, co bardzo często się po prostu nie udaje. Tak naprawdę odpowiedni wygląd to nie wszystko - wystarcza tylko na chwilę. Prawdziwe gwiazdy modelingu muszą mieć głowę na karku i ogromnie silną wolę, co pokazuje doskonała Anja Rubik. Oby jej młodszym konkurentkom, udało się zabrnąć tak daleko!

Ostatnio komentowane na stronie:
07/07/2014 Ola

Moda miejska, moda uliczna

2 komentarze, ostatni z 11/07/2014 od Ola
03/07/2014 AgnesO

Historia zabójczej szminki

9 komentarzy, ostatni z 04/07/2014 od tysia
19/05/2014 AgnesO

Minimalizm w modzie

1 komentarz z 30/06/2014 od Ola
29/06/2014 AgnesO

Czy blogerki modowe kreują trendy?

5 komentarzy, ostatni z 30/06/2014 od Ola
09/06/2014 AgnesO

Fenomen Vogue'a

2 komentarze, ostatni z 09/06/2014 od Ola