W szafie
2 osoby
Moderatorzy:
    AgnesO Antisaina

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

03/01/14 od AgnesO

Moda z wielkiego ekranu

Ile to razy oglądając jakiś film wyobrażaliście sobie, że jesteście którąś/którymś z bohaterek/bohaterów? Ja robiłam to non stop, nieważne czy był to film, czy bajka. Inspirował mnie nie tylko charakter bohaterów - oczywiście taki jaki chciałabym mieć, zdolności albo moce, ale oczywiście również wygląd.

Kultowe postaci filmowe i muzyczne wielokrotnie kreowały także trendy w świecie mody. Ich specyficzne osobowości i nietuzinkowy look, powodował, że tydzień po wejściu jakiegoś filmu na ekrany, następował boom! Wszyscy nastolatkowie chcieli wyglądać jak oni. Projektanci także szybko wyczuwają co się święci i nierzadko swoje kolekcje tworzą z myślą o postaciach, wymyślonych albo prawdziwych.

Breakfast at Tiffanys (materialy reklamowe) Breakfast at Tiffanys (materialy reklamowe) (http://en.wikipedia.org/wik...)

Mała czarna. Dziś to już klasyka, ale kiedy w 1961 roku do kin wszedł film Śniadanie u Tiffany'ego, czarna sukienka, podkreślająca kobiece kształty, była świeżym nabytkiem w damskej szafie. Wylansowała ją Holly Golightly, główna bohaterka Śniadania, w której rolę wcieliła się oczywiście urocza Audrey Hepburn. Wyglądała w niej tak zjawiskowo, że od tamtej pory, mała czarna stała się ikoną kobiecości i elementem must have garderoby. Jest tak do dzisiaj.

Pamiętacie Annie Hall, jej błyskotliwe przemyślenia, cięty język i prosty, męski styl ubierania? To dzięki obrazowi Woody'ego Allena oraz świetnej Diane Keaton, w roli głównej bohaterki, kobiety zakochały się w marynarkach, męskich koszulach i krawatach. Co ciekawe, Diane Keaton występowała w filmie w ubraniach ze swojej własnej garderoby.

Keaton in Annie Hall Keaton in Annie Hall (http://en.wikipedia.org/wik...)

Z kolei wielką inspiracją modową, stała się w 2008 roku Amy Winehouse. Jej stylem zachwycił się Karl Lagerfeld, który stworzył swoim modelkom wygląd inspirowany brytyjską piosenkarką. Szczególnym elementem, który przypadł do gustu Lagerfeldowi, była ikoniczna fryzura Amy - bałaganiarski kokon na czubku głowy i lekko rozwiane w nieładzie włosy. Uczesał tak wszystkie swoje modelki na pokazie Paris-London 2008.

Winehouse LA Winehouse LA (http://en.wikipedia.org/wik...)

O filmowych i muzycznych inspiracjach można pisać o wiele dłużej bo ultowych i inspirujących postaci, które kreowały trendy, jest niezliczona ilość, znacie jakieś jeszcze?

 

 

 

Mówi się o tym we wpisach (lub komentarzach do nich):


Ostatnio komentowane na stronie:
07/07/2014 Ola

Moda miejska, moda uliczna

2 komentarze, ostatni z 11/07/2014 od Ola
03/07/2014 AgnesO

Historia zabójczej szminki

9 komentarzy, ostatni z 04/07/2014 od tysia
19/05/2014 AgnesO

Minimalizm w modzie

1 komentarz z 30/06/2014 od Ola
29/06/2014 AgnesO

Czy blogerki modowe kreują trendy?

5 komentarzy, ostatni z 30/06/2014 od Ola
09/06/2014 AgnesO

Fenomen Vogue'a

2 komentarze, ostatni z 09/06/2014 od Ola