W szafie
2 osoby
Moderatorzy:
    AgnesO Antisaina

Ustawienia strony:

Widoczność: wszyscy
Publikować mogą: wszyscy
Moderacja: tylko niezaufani
RSS RSS
Zarejestruj się

14/01/14 od AgnesO

Moda z wielkiego ekranu

"Samotny mężczyzna" w reżyserii Toma Forda

Tytuły filmów o modzie możemy wymieniać bez końca. Dokumenty opowiadające o modelkach, projektantach mody i modnych gwiazdach napływają od czasu do czasu z każdej strony. Jest to zawsze nie lada gratka dla prawdziwych fashionistek i nie tylko. Zresztą często historie osobistości ze świata mody, stają się idealnym materiałem na film fabularny.

Co kiedy to projektant mody, zajmie się kręceniem filmu? W przypadku Samotnego mężczyzny wyszło zjawiskowo. Nie chciałabym skupiać się nad fabułą filmu, a bardziej na jego warstwie estetycznej, która jest tu niemal równie ważna. Nie może być inaczej, skoro reżyserem filmu jest projektant, pracujący niegdyś dla domu mody Yves Saint Laurent.

Tom Ford studiował historię sztuki na New York University, z której szybko zrezygnował dla Parsons The New School for Design. Od początku lat 90-tych, pracował dla domu mody Gucci, który z czasem został przejęty przez Yves Saint Laurent, gdzie Ford był dyrektorem kreatywnym. Dziś, projektant tworzy już pod własnym nazwiskiem.

W 2009 roku, Tom Ford zadebiutował filmem A Single Man, nakręconym na podstawie powieści Christophera Isherwooda. Ford był jego głównym scenarzystą i reżyserem. Samotny mężczyzna to historia George'a Falconera - brytyjskiego profesora i homoseksualisty, mieszkającego w Kalifornii. Akcja filmu rozgrywa się na początku lat 60. W roli głównej wystąpił Colin Firth i dla mnie osobiście jest to rola bardzo ważna, bo spowodowała moje wielkie uwielbienie dla tego aktora.

A Single Man poster A Single Man poster (http://en.wikipedia.org/wik...)

Przejdźmy do rzeczy. Samotny mężczyzna, to prawdziwy hołd złożony architekturze i modzie lat 60. Stylowe, idealnie skrojone ubrania bohaterów, którymi oczywiście zajął się Tom Ford, to bardzo charakterystyczny element filmu. Idealne fasony garniturów, sukienek, dopracowane w każdym calu fryzury i makijaże - nawet ktoś, kto niezbyt orientuje się w temacie mody, powinien zwrócić na nie uwagę, ponieważ jest są to elementy, które zdecydowanie wpływają na odbiór filmu. Ogląda się go przez to z wielką przyjemnością, mimo, że sama fabuła filmu, nie jest zbyt wesoła. Co ciekawe, scenografię do filmu, stworzyła ekipa, współpracująca przy serialu Mad Men. Ktokolwiek widział ten serial, ten wie, jak wyglądają jego bohaterowie i jak jest on pod tym względem dopracowany. W jednej ze scen Single Mana, występuje hiszpański model Jon Kortajarena, który w swoim epizodycznym wystąpieniu jest perfekcyjny.

Samotny mężczyzna to jak na razie jedyny film Toma Forda, ale jeśli tak mają wyglądać filmy tworzone przez projektantów mody, to mam nadzieję, że będzie ich więcej!

Ostatnio komentowane na stronie:
07/07/2014 Ola

Moda miejska, moda uliczna

2 komentarze, ostatni z 11/07/2014 od Ola
03/07/2014 AgnesO

Historia zabójczej szminki

9 komentarzy, ostatni z 04/07/2014 od tysia
19/05/2014 AgnesO

Minimalizm w modzie

1 komentarz z 30/06/2014 od Ola
29/06/2014 AgnesO

Czy blogerki modowe kreują trendy?

5 komentarzy, ostatni z 30/06/2014 od Ola
09/06/2014 AgnesO

Fenomen Vogue'a

2 komentarze, ostatni z 09/06/2014 od Ola